حمله گارد‌ ویژه به بند زندانیان سنی مذهب در زندان رجایی‌شهر

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

نیروهای گارد زندان رجایی‌شهر کرج در هجوم به بند زندانیان سنی مذهب شماری از زندانیان ساکن این بند را مورد ضرب و شتم قرار داده و به شکل خشونت آمیزی وسایل شخصی آنان را تخریب کردند.

به گزارش «خبرگزاری هرانا» روز یک‌شنبه 2 فوریه 2020، تعدادی از زندانیان سنی مذهب محبوس در سالن 11 اندرزگاه 4 زندان رجایی شهر کرج در حین بازرسی بند توسط نیروهای گارد زندان مورد ضرب و شتم قرار گرفته‌اند.

به گفته این سازمان حقوق بشری این اقدام مسئولین زندان در پی بی‌احترامی ماموران زندان به زندانیان سنی مذهب در حین بازرسی بدنی ایجاد شده است.

هرانا در ادامه به نقل از یک منبع مطلع در خصوص این درگیری گفت: «پیشتر نیز بندها مورد بازرسی قرار می‌گرفت و گارد ویژه در زمان بازرسی اقدام به تصاحب اموال یا خوردن مواد غذایی زندانیان می‌کرد اما از زمان ریاست الله‌کرم عزیزی این رفتارها افزایش داشته است. در حین این بازرسی‌ها وسایل شخصی زندانیان مفقود و یا شکسته می‌شود و برخی وسایل نیز مصادره و به انبار منتقل می‌شوند.»

گفته شده پس از بروز درگیری صبح روز یک‌شنبه، تلفن‌های سالن 11 به دستور رئیس زندان قطع شده و زندانیان امکان تماس با خانواده‌های خود را نداشتند.

ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران در پایان نوشت «این نخستین‌بار نیست که این‌گونه حملات به بند زندانیان اهل سنت صورت می‌گیرد. در شهریورماه امسال نیز تعدادی از زندانیان سنی مذهب محبوس در سالن 36 اندرزگاه 10 زندان رجایی شهر کرج توسط نیروهای گارد زندان مورد ضرب و شتم قرار گرفته و به سلول های انفرادی منتقل شدند. در مردادماه 97 و در سالیان گذشته نیز زندانیان این سالن بارها مورد حمله و بازرسی توام با خشونت و تخریب وسایل شخصی قرار گرفته‌اند. هرانا در اسفندماه سال گذشته نیز، گزارشی از حمله گارد ویژه زندان رجایی شهر کرج به زندانیان اهل سنت خبر داده بود.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید