ترکیه اعلام کرد در سانحه هوایی روز گذشته در استانبول 3 تن کشته شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

استاندار استانبول روز پنج‌شنبه 6 فوریه 2020 در ارتباط با سانحه هواپیمای مسافربری خطوط هوایی «پگاسوس» اظهار داشت که در این سانحه 3 شهروند ترکیه جان باخته، 74 مسافر و 6 تن از خدمه پرواز نیز مصدوم شدند.

به گزارش «خبرگزاری آناتولی» علی یرلی‌کایا استاندار استانبول ضمن تایید این خبر گفت: «ساعت 18:19 روز گذشته یک فروند هواپیمای شرکت خطوط هوایی پگاسوس که از ازمیر به استانبول آمده بود هنگام فرود دچار سانحه شد. در این حادثه 74 مسافر و 6 تن از خدمه پرواز مصدوم شدند که برای درمان به بیمارستان انتقال یافتند. در این حادثه دلخراش سه تن از شهروندانمان جان باخته اند.»

او در ادامه افزود: «بلافاصله پس از وقوع این حادثه تیمی برای تحقیق و ارزیابی در فرودگاه صبیحه گوکچن آغاز به کار کرد. تیم های اورژانس امدادی، آتش‌نشانی، و مرکز مقابله با حوادث غیرمترقبه ترکیه «آفاد» بلافاصله برای نجات و تخلیه 183 سرنشین هواپیما از جمله 175 مسافر، دو کودک، دو خلبان و 4 خدمه پرواز فعالیت های خود را آغاز کردند.»

یرلی‌کایا تصریح کرد: «در این پرواز 22 مسافر خارجی از 12 کشور حضور داشتند.»

در همین رابطه فرماندار استانبول نیز گفت: «با توجه به شرایط نامساعد آب و هوایی در زمان وقوع سانحه، این هواپیما موفق به ادامه فرود در باند نشده و حدود 50 تا 60 متر را روی باند سر خورده و سپس به گودالی به عمق حدود 30 متر در کناره‌ی باند سقوط کرد.»

گفتنی است بعدازظهر روز گذشته (چهارشنبه) یک فروند هواپیما متعلق به هواپیمایی پگاسوس ترکیه هنگام فرود در فرودگاه بین‌المللی «صبیحه گوکچن» استانبول دچار سانحه شده و ضمن خروج از باند سه تکه شده و آتش گرفت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید