ترامپ: منتفی شدن موضوع برکناری من پیروزی بزرگی است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
4 دقيقه (Reading time)

دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا در سخنان خود به مناسبت تبرئه در موضوع دادگاه استیضاح خویش در برابر مجلس سنا، تاکید کرد که اتهاماتی را تحمل کرده که هیچ رئیس‌جمهوری آمریکا قادر به تحمل آنها نیست.

او با تاکید بر این که «مرتکب هیچ خطائی نشده است»، توضیح داد که حکم مجلس سنا در رد موضوع برکناری، «پیروزی بزرگ» به شمار می‌آید.

ترامپ با تشکر از اعضای حزب جمهوری‌خواه به خاطر حمایت از خود افزود: «اگر ما می‌باختیم‌، بازارهای پول دنیا دچار فروپاشی می‌شد اما از زمان پیروزی ما در انتخابات، بازارهای سهام در بهترین وضعیت خود قرار دارند.»

او در ادامه عنوان نمود که «در معرض رفتار غیر منصفانه‌ای قرار گرفته که از حرف و حدیث‌ها در مورد توطئه چینی با همکاری روسیه آغاز شد و نهایتا به تبرئه، انجامید، درحالی که این موضوع نمی‌بایست بیش از چند روز ادامه می‌یافت.»

ترامپ در ادامه سخنانش، دموکرات‌ها را متهم به تمایل برای ایجاد چند دستگی در میان جمهوری خواهان کرد.

او اعلام داشت که در مکالمه با رئیس جمهور اوکراین، مرتکب هیچ خطائی نشده و دموکرات‌ها از همان روز اول می‌دانستند که وی بی‌گناه است.

گفتنی است که ترامپ پیشتر اعلام کرده بود، مخالفانش تا هر اندازه که توان داشتند، برای نابود کردن او کوشیدند و او «رنج طاقت فرسائی» را در جریان محاکمه برای برکناریش، تحمل کرده است.

ترامپ پیش از سخنان روز پنج‌شنبه 6 فوریه خود در کاخ سفید، در نخستین موضع‌گیریش پس از اعلام تبرئه از سوی مجلس سنا از اتهام سوءاستفاده از منصب، درضیافت روز دعای‌ملی (که مناسبتی سالانه با مشارکت هر دو حزب آمریکاست)، با تاکید بر این‌که، متحمل محنت وحشتناکی از برخی افراد فاسد و ناصالح شده، افزود: «آن‌ها هر قدر که می‌توانستند در راستای نابودی ما کوشیدند و با این کار، زیان بزرگی را به ملت ما وارد کردند.»

او این گونه ادامه داد که «دموکرات‌ها واقفند که اقداماتشان درست نیست اما آن‌ها منافع خود را پیش از منافع کشور بزرگ ما در نظر می‌گیرند»، اما مجلس سنا با توجه به حضور اکثریت جمهوری‌خواهان در آن، «از درایت و قاطعیت اخلاقی و توان لازم برای عمل به آنچه که عادلانه است، برخوردار است.»

ترامپ افزود: «من کسانی را که از باورهایشان برای توجیه اعمال ناشایست خود، استفاده می‌کنند، دوست ندارم»، که در اشاره به اقدام نانسی‌ پلوسی، رئیس کنگره در پاره کردن متن نطق خود بعد از رفتار ترامپ در امتناع از دست دادن با وی بود.

ترامپ گفت: «بسیاری از مردم، زخم خوردند وما نمی‌توانیم این را تحمل کنیم. من بزودی در این خصوص در کاخ سفید سخن خواهم گفت.»

ترامپ چهارشنبه 5 فوریه،در نخستین واکنش خود نسبت به تبرئه‌اش از سوی مجلس سنا، درابراز ضدیت ریشخند‌آمیز علیه دموکرات‌ها، تاکید کرد که تا ابد رئیس‌جمهوری آمریکا باقی خواهد ماند.

او در توئیتر خود، تصویر فرضی روی جلد مجله «تایم» را منتشر کرد که که شعار کمپین انتخاباتی وی در سال‌های گذشته را داشته و از شعار «ترامپ 2020 » به شعار « ترامپ برای همیشه» در این تصویر دیده می‌شود.

بر اساس همین روی جلد فرضی که در ویدئوی نشر داده شده در توئیتر او دیده می‌شود، ترامپ پیش‌بینی کرده است که خط مشی او در آمریکا، برای زمانی طولانی، ادامه یابد.

مجلس سنای آمریکا، چهارشنبه شب گذشته، در پایان محاکمه تاریخی ترامپ، وی را از اتهاماتی تبرئه کرد که دموکرات‌ها کوشیدند با طرح آن‌ها، او را از منصبش برکنار کنند درحالی که جمهوری خواهان، از ترامپ حمایت کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید