اسرائیل مواضع نیروهای سوریه و شبه‌نظامیان ایرانی در دمشق را بمباران کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

رژیم سوریه در ساعات اولیه بامداد روز پنجشنبه 6 فوریه 2020 اعلام که پدافند هوایی آن به حمله موشکی اسرائیل بر فراز دمشق واکنش نشان داد و تعدادی از موشک‌ها را درهوا منفجر کرد.

خبرگزاری رسمی رژیم سوریه (سانا) گزارش داد «پدافندهای هوایی ما به تجاوز اسرائیل به آسمان منطقه غرب حومه دمشق که از جهت بلندی‌های اشغالی جولان صورت گرفته واکنش نشان دادند».

خبرگزاری سانا در ادامه گفت، پدافند هوایی سوریه در واکنش به این حمله موفق به «سرنگونی تعدادی از هدف‌های دشمن» شد.

طبق رسانه‌های رژیم سوریه، بمباران هوایی اسرائیل مناطق الکسوه، مرج السلطان، پل بغداد در نزدیکی دمشق و جنوب ازرع در استان درعا در جنوب سوریه را هدف قرار داد.

هنوز گزارش‌هایی از میزان تلفات و خسارت‌های ناشی از این بمباران‌ها منتشر نشده است.

از سویی دیگر دیدبان حقوق بشر سوریه شنیدن صدای انفجارهای مهیبی را گزارش کرد که مناطق دمشق پایتخت و حومه آن را لرزاند.

دیدبان حقوق بشر سوریه توضیح داد، بمباران اسرائیلی مواضع نیروهای رژیم اسد و شبه‌نظامیان ایرانی در مقر « تیپ 91» وابسته به لشکر یکم در اطراف شهر الکسوه و «تیپ 75» در اطراف روستای المقیلبیه واقع در غرب دمشق و در «پایگاه هوایی المزه» و در «مرکز تحقیقات علمی» در اطراف دمشق پایتخت سوریه را هدف قرار داده است.

دیدبان حقوق بشر سوریه اصابت تعداد زیادی از موشک‌ها به مقرها و محل‌های استقرار نیروهای رژیم سوریه و گروه‌های شبه‌نظامی ایرانی در این مناطق را تایید کرد.

دیدبان حقوق بشر سوریه از وقوع آتش‌سوزی‌هایی در پی بمباران اسرائیلی در مواضع نیروهای رژیم سوریه و گروه‌های شبه‌نظامی ایرانی در «مرکز تحقیقات علمی» در منطقه جمرایا خبر داد.

دیدبان حقوق بشر سوریه همچنین افزود که «سامانه پدافند هوایی رژیم سوریه به حمله هوایی اسرائیل واکنش نشان داده و موفق شدند تعدادی از موشک‌ها را رهگیری و منهدم کنند اما علیرغم این اغلب موشک‌ها به اهدافشان اصابت کرده‌اند».

از زمان آغاز بحران در سوریه در سال 2011 تاکنون ارتش اسرائیل سلسله حملات هوایی را علیه اهدافی در خاک سوریه و به ویژه اهداف ایرانی و گروههای شبه‌نظامی وابسته به تهران انجام داده است.

در 14 ژانویه گذشته جنگنده‌های اسرائیلی پایگاه هوایی تیفور «T-4» در مرکز سوریه را هدف حملات هوایی خود قرار دادند.

بنا به گزارش دیدبان حقوق بشر سوریه 20 نوامبر 2019 در حمله هوایی اسرائیل به مواضع نظامی سوریه و سپاه قدس ایران در دمشق که در واکنش به حمله یک روز قبل از آن و شلیک چندین موشک از خاک سوریه به سوی اسرائیل انجام شده 23 جنگجو کشته شدند که از جمله آنها 16 تن «غیر سوری» بودند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید