کشته شدن شماری از کارشناسان نظامی ایران و حزب الله لبنان در یمن

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

معمر العریانی، وزیر اطلاعات رسانی یمن، روز چهارشنبه 5 فوریه از کشته شدن شماری از کارشناسان نظامی ایرانی و لبنانی وابسته به حزب الله در جبهه‌های «نهم»، «صرواح»، «الجوف» و«البیضاء» خبر داد.

به گزارش العربیه الاریانی گفت:«در حمله ارتش ملی یمن به چند جبه در استان‌های مختلف یمن، صدها تن از شبه نظامیان حوثی و تعدادی از فرماندهان و کارشناسان نظامی حزب الله لبنان و ایران کشته شدند.

الاریانی افزود: «این نبرد هنوز ادامه دارد و نیروهای ارتش ملی یمن توانستند تلفات سنگینی بر شبه نظامیان حوثی وارد کردند».

به گزارش خبرگزاری رسمی یمن، الاریانی گفت: «نبرد یمنی‌ها با پروژه توسعه طلبی رژیم ایران و مزدورانش شبه‌نظامیان حوثی جنگی سرنوشت ساز و نقطه عطفی در تاریخ ماست و نتیجه این نبرد به اذن خدا پیروزی حتمی ما خواهد بود».

وزیر اطلاع رسانی یمن افزود: «شبه نظامیان حوثی بدون اینکه هیچ ارزشی برای نیروهای خود یا خانواده‌های آنها قائل باشند این نیروها و افراد تحت کنترل خود را به جبهه‌ها جنگ و به سوی مرگ حتمی اعزام می‌کنند.آنها خانواده‌های این افراد را با وعده‌های پیروزی بزرگ فریب می دهند در صورتی که آنها برای ماجرجویی‌های غیر ملی و نبردهای بیهوده برای بیگانه برای تحویل یمن به رژیم ایران فرزندان این کشور را به کشتن می دهند.
او گفت، یمنی‌ها اجازه این کار را به حوثی‌ها نخواهند داد.

وزیر اطلاع‌رسانی یمن اظهار داشت، شبه نظامیان حوثی حتی به یمنی‌هایی که فریب آنها را خوردند و آنان را همراهى كردند، چیزی بجز مرگ، ویرانی ، گرسنگی، فقر و بیماری برايشان به ارمغان نیاوردند.

الاریانی افزود:«ارتش ملی یمن با پشتیبانی ائتلاف عربی برای حمایت از دولت قانونی یمن به رهبری کشور برادر پادشاهی سعودی حماسه‌های قهرمانانه‌ای را در جبهه‌های نهم ، صرواح، الجوف و البیضا را به نمایش گذاشته و تلفات سنگینی بر حوثی‌ها وارد کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید