مدیر امور بین‌الملل پرسپولیس: ورزشگاه زعبیل امارات برای میزبانی تیم التعاون معرفی شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مدیر امور بین‌الملل باشگاه پرسپولیس اعلام کرد که این تیم در چارچوب لیگ قهرمانان آسیا، ورزشگاه «زعبیل» امارات را برای میزبانی از نماینده سعودی به کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) معرفی کرد.

بر اساس گزارش خبرگزاری ایرنا، چهارشنبه 5 فوریه 2020، امیرعلی حسینی از انجام بررسی‌هایی توسط این باشگاه خبر داد که در نتیجه آن ورزشگاه زعبیل امارات که ورزشگاه خانگی تیم «الوصل» امارات است برای میزبانی از تیم «التعاون» سعودی در کشور ثالث به کنفدراسیون فوتبال آسیا معرفی شده است.

او یادآور شد که این ورزشگاه قبل از این نیز میزبان دیدارهای پرسپولیس با نمایندگان عربستانی بود و قابلیت برگزاری دیدارهای لیگ قهرمانان آسیا را دارد.
حسینی، دیدار با التعاون سعودی که نخستین دیدار با میزبانی ایران در امارات خواهد بود را ساعت 19 به وقت محلی (18 و 30 دقیقه به وقت تهران) اعلام کرد.

گفتنی است از سال 2016 و در پی حمله به سفارت سعودی در تهران، تنش در روابط ایران و سعودی افزایش یافت. پس از آن، سران باشگاه‌های سعودی اعلام کردند که در لیگ قهرمانان آسیا مقابل تیم‌های ایرانی در داخل این کشور، بازی نخواهند کرد.

عبدالله البترجی، نائب رئیس باشگاه الأهلی از باشگاه‌های عربستانی خواست تا با ارسال نامه‌ای به کنفدراسیون فوتبال آسیا از این نهاد بخواهند که بازی‌های نمایندگان عربستان با تیم های ایرانی را در یک زمین بی طرف برگزار کند.

این خواسته توسط عبدالرحمان بن مساعد، رئیس باشگاه الهلال عربستان هم مطرح شد.

او در این باره اظهار کرده بود: «از باشگاه‌های عربی می‌خواهم با ما همدردی کنند و چنین خواسته‌ای را درک کنند. امنیت بازیکنان مهم تر از هر چیزی است و نمی‌توان در چنین کشور که دشمن ماست امنیت خود را حفظ کرد. نیازی نیست که رفتارهای را که آنها با ما داشتند یادآوری کنم.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید