آمار قربانیان مبتلا به ویروس «کرونا» در چین به 490 تن افزایش یافت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

مقام‌هاى چین روز چهارشنبه 5 فوریه 2020 اعلام کردند، تعداد قربانیان مبتلا به ویروس کرونا تا پایان روز سه‌شنبه 4 فوریه به 490 تن رسید.

به گزارش تلویزیون رسمی چین، روز سه‌شنبه 3156 تن دیگر از شهروندان این کشور در ایالت هوبی، کانون انتشار ویروس کرونا و جایی که این ویروس برای اولین بار در دسامبر گذشته ظاهر شد، مبتلا شده‌اند.

طبق این گزارش‌ها تعداد کل افرادی که تاکنون در ایالت هوبی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند به 16678 تن افزایش یافت.

از سویی پکن سه‌شنبه اعلام کرده بود که کشورهای جهان در اتخاذ تدابیرشان علیه چین به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا زیاده‌روی کرده‌اند.

چین در این‌باره افزود که تدابیر اتخاذ شده از سوی کشورها علیه ویروس کرونا همسو با توصیه‌های سازمان بهداشت جهانی نیست.

این اظهارات مقامات پکن پس از آن مطرح می‌شود که سازمان بهداشت جهانی سه‌شنبه و علی رغم اینکه پیشتر در 31 ژانویه «وضعیت فوق‌العاده بهداشتی دارای ابعاد بین‌المللی» اعلام کرده بود، گفته که ویروس جدید کرونا که از چین به 24 کشور جهان انتقال یافته است، «تاکنون به اپیدمی جهانی نرسیده است».

اعلام وضعیت فوق العاده جهانی توصیه‌هایی را برای تمامی کشورهای جهان در پی داشته تا با اتخاذ تدابیر لازم مانع از شیوع و گسترش انتشار بیماری از طریق مرزها شوند و محدودیت‌هایی را برای ورود، تجارت و سفرهای غیر ضروری اعمال کنند.

از طرفی سیلفی بریان رئیس اداره مبارزه با بیمارهای واگیردار در سازمان بهداشت جهانی در ژنو به خبرنگاران گفته« در حال حاضر در وضعیت اپیدمی جهانی نیستیم». او در عین حال افزود: «ما در مرحله‌ای هستیم که وبا دارای کانون‌های متعددی است».

این مقام سازمان بهداشت جهانی که روز گذشته از چین به ژنو آمده است گفت که دانشمندان موفق شده‌اند تسلسل ژن‌های ویروس کرونا و راه‌های انتقال آن را مشخص کنند.

بریان گفت انتقال سریع و شیوع ویروس کرونا در ایالت هوبی چین به شدت در حال افزایش است و در خارج از این ایالت نیز کانون‌هایی منفرد از انتشار این بیماری زیر نظر است.

این مقام سازمان بهداشت جهانی گفت مبتلایان به ویروس کرونا باید ماسک بپوشند اما کسانی که علایم ابتلا به این بیماری بر آنها ظاهر نشده است نیازی به پوشیدن ماسک ندارند زیرا که پوشیدن ماسک صد در صد آنها را از خطر آلودگی به ویروس محافظت نمی‌کند.
او گفت که شستن مستمر دستها و اتخاذ اقدامات پیشگیرانه دیگر مرتبط با نظافت ضروری و موثر است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید