شناسایی 7 مورد مشکوک مبتلا به «کرونا» تاکنون در ایران

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مدیر روابط عمومی وزارت بهداشت روز سه‌شنبه 4 فوریه 2020 گفت که تاکنون 7 نفر مشکوک به بیماری کرونا در ایران شناسایی شده‌اند.

کیانوش جهانپور در گفت‌وگو با «خبرگزاری فارس» خاطرنشان کرد که آزمایش افراد مشکوک منفی گزارش شده است.

او با بیان این‌که پرواز اختصاصی برای انتقال 70 دانشجوی ایرانی مقیم چین حدود 2 روز است که آماده شده، گفت: «انتقال این دانشجویان نیازمند هماهنگی با کشور چین بود که این کشور زمان حرکت را بامداد سه‌شنبه اعلام کرده است.»

مدیر روابط عمومی وزارت بهداشت در پایان گفت: «تیم پزشکی برای انتقال این دانشجویان اعزام خواهد شد و این دانشجویان پس از ورود به کشور تحت کنترل و قرنطینه قرار خواهند گرفت.»

گفتنی است روز گذشته محمود شهریاری مجری سابق تلویزیونی با انتشار ویدیویی در شبکه‌های اجتماعی در خصوص احتمال شیوع ویروس کرونا در ایران و سکوت مسئولین به در خواست شورای‌ امنیت‌ملی برای عدم تاثیر در راهپیمایی۲۲ بهمن هشدار داد.

پیشتر نیز روزنامه «شرق» در گزارش روز دوشنبه 3 فوریه 2020، از ورود روزانه 1000 مسافر مستعد کرونا از چین به تهران خبر داد.

طبق آخرین آمار تلویزیون رسمی چین سه‌شنبه 4 فوریه 2020 اعلام کرد 64 تن دیگر از مردم این کشور در اثر مبتلا به ویروس کرونا در ایالت هوبی در مرکز چین فوت کردند.

بر این اساس آخرین آمار تعداد کل جانباختگان مبتلا به ویروس کرونا تا پایان روز دوشنبه 3 فوریه به 425 تن رسیده است.

به گزارش تلویزیون رسمی چین، 2345 تن دیگر از شهروندان این کشور در ایالت هوبی؛ جایی که ویروس کرونا برای اولین بار در دسامبر گذشته ظاهر شد نیز به این ویروس مبتلا شده‌اند. طبق این گزارش‌ها تعداد کل افرادی که تاکنون به این ویروس مبتلا شده‌اند به 13522 تن افزایش یافت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید