دولت سودان: از طریق رسانه‌ها درباره دیدار عبدالفتاح برهان و ناتانیاهو مطلع شدیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

فیصل محمد صالح وزیر اطلاع‌رسانی سودان شامگاه دوشنبه3 فوریه 2020 اعلام کرد دولت این کشور از طریق رسانه‌ها درباره دیدار عبدالفتاح برهان رئیس شورای حاکمیت سودان و بنیامین ناتانیاهو نخست وزیر اسرائیل آگاه شده است.

وزیر اطلاع‌رسانی سودان گفت، عبدالفتاح برهان با شورای وزیران سودان در این‌باره مشورت نکرده است.

او افزود، دولت تا بازگشت رئيس شورای حاکمیت از سفر به اوگاندا که طی آن دیدار این مقام سودانی با ناتانیاهو نخست وزیر اسرائیل انجام شده است، منتظر خواهد ماند.

ناتانیاهو از دیدار با برهان پرده برداشت

بنیامین ناتانیاهو نخست وزیر اسرائیل دوشنبه در توئیتی از دیدارش در اوگاندا با عبدالفتاح برهان رئیس شورای حاکمیت سودان پرده برداشت.

یک مقام اسرائیلی در بیانیه‌ای گفت:« ناتانیاهو دریافته که سودان حرکت به سمت و سویی جدید و مثبت را آغاز کرده است. عبدالفتاح برهان رئیس شورای حاکمیت سودان تمایل دارد به کشورش کمک شود تا از طریق پایان دادن به انزوای آن و بازگرداندنش به نقشه‌جهان در روند توسعه و نوگرایی قرار گیرد».

شایان ذکر است رئیس شورای حاکمیت سودان دوشنبه و همزمان با سفر بنیامین ناتانیاهو به اوگاندا، به شهر «انتبه» در این کشور رفته است.

به گزارش رسانه‌های محلی سودان سفر «اعلام نشده» برهان به اوگاندا به منظور انجام گفت‌وگوهایی با مقامات این کشور درباره مسائل منطقه‌ای مشترک انجام شده است.

صائب عریقات: «ضربه زدن از پشت»

از سویی دیگر صائب عریقات مذاکره کننده ارشد فلسطینی دیدار بنیامین ناتانیاهو نخست وزیر اسرائیل با عبدالفتاح برهان رئیس شورای حاکمت سودان در اوگاندا را «ضربه زدن از پشت» به آرمان‌های مردم فلسطین توصیف کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی فلسطین (وفا) صائب عریقات گفت: «در حالی که دولت دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا و نخست وزیر اسرائیل برای از بین بردن مسأله فلسطین تلاش می‌کنند، انجام این دیدار ضربه زدن از پشت به آرمان‌های مردم فلسطین و خروج آشکاری علیه طرح صلح عربی است».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید