بخش ویژه کنترل ویروس کرونا در بیمارستان افغان – جاپان ایجاد شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت صحت عامه(بهداشت) افغانستان سه‌شنبه 4 فوریه بخش ویژه کنترل ویروس کرونا را در شفاخانه افغان – جاپان(ژاپن) در کابل ایجاد کرد.

این وزارت با نشر خبرنامه ای نوشت، بخش ویژه کنترل ویروس کرونا دارای 100 بستر مجهز با تمام امکانات می‌باشد.

فیروزالدین فیروز، وزیر صحت عامه افغانستان می‌گوید، این بخش به منظور کنترول ویروس «کرونا» و جلوگیری از انتشار آن آماده شده در ولایات کشور نیز چنین تدابیر گرفته شده است.

فیروز اضافه کرد: «خوشبختانه تا کنون هیچ واقعه مثبت این ویروس در کشور تثبیت نشده است و در صورت شیوع این ویروس، مبتلایان در این مرکز تحت مراقبت قرار می‌گیرند».

وی علاوه کرد، بخش لابراتورهای این وزارت توانایی تشخیص ده نوع ویروس را دارد و پزشکان که در این بخش توظیف شده است، افراد متخصص و با تجربه اند.

وزارت صحت عامه افغانستان اعلام کرد، برای پیش‌گیری از ویروس کرونا، تیم های بهداشتی را در میدان های هوایی کابل، بلخ، کندهار و هرات که در آن پروازهای بین المللی صورت می‌گیرد توظیف نموده و مسافران را مورد ارزیابی قرار می‌دهند. هم‌چنان در مرزهای زمینی کشور نیز تیم های بهداشتی توظیف شده و مسافران را ارزیابی می‌کند.

این وزارت می گوید: «تب، سرفه و تنگی نفس از اعراض اولیه این ویروس می‌باشند. استفاده از ماسک، شستن دست‌ها با صابون و مواد ضد عفونی کننده و بلند بردن مقاومت بدن از موارد مهم وقایه در برابر این ویروس گفته شده است».

از سوی دیگر، تلویزیون رسمی چین سه‌شنبه 4 فوریه 2020 اعلام کرد 64 تن دیگر از مردم این کشور در اثر مبتلا به ویروس کرونا در ایالت هوبی در مرکز چین فوت کردند.

بر این اساس آخرین آمار تعداد کل جانباختگان مبتلا به ویروس کرونا تا پایان روز دوشنبه 3 فوریه به425 تن رسیده است.

به گزارش تلویزیون رسمی چین، 2345 تن دیگر از شهروندان این کشور در ایالت هوبی؛ جایی که ویروس کرونا برای اولین بار در دسامبر سال گذشته

ظاهر شد نیز به این ویروس مبتلا شده‌اند. طبق این گزارش‌ها تعداد کل افرادی که تاکنون به این ویروس مبتلا شده‌اند به 13522 تن افزایش یافت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید