آمار قربانیان مبتلا به ویروس «کرونا» در چین به 425 تن رسيد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

تلویزیون رسمی چین سه‌شنبه 4 فوریه 2020 اعلام کرد 64 تن دیگر از مردم این کشور در اثر مبتلا به ویروس کرونا در ایالت هوبی در مرکز چین فوت کردند.

بر این اساس آخرین آمار تعداد کل جانباختگان مبتلا به ویروس کرونا تا پایان روز دوشنبه 3 فوریه به425 تن رسیده است.

به گزارش تلویزیون رسمی چین، 2345 تن دیگر از شهروندان این کشور در ایالت هوبی؛ جایی که ویروس کرونا برای اولین بار در دسامبر گذشته ظاهر شد نیز به این ویروس مبتلا شده‌اند. طبق این گزارش‌ها تعداد کل افرادی که تاکنون به این ویروس مبتلا شده‌اند به 13522 تن افزایش یافت.

در حالی که ویروس کشنده کرونا با سرعت در حال انتشار است و تاکنون جان تعداد زیادی از مردم را گرفته است، وزارت خارجه چین اعلام کرد که این کشور نیاز مبرم و فوری به ماسک‌های پزشکی برای پیشگیری از آلوده شدن افراد بیشتر به ویروس، دارد.

در همین راستا هوا شونیانغ سخنگوی رسمی وزارت خارجه چین در کنفرانسی خبر اعلام کرد «آنچه به آن نیاز مبرم و فوری داریم ماسک‌های طبی، لباسها و عینک‌های پیشگیری از آلوده شدن به ویروس است».

اضافه بر آن چین از ایالات متحده به خاطر اعمال محدودیت‌هایی علیه اتباع چینی و ممانعت از ورود آنها به خاک آمریکا به خاطر خطر انتشار ویروس جدید کرونا انتقاد کرد.

چین همچنین ایالات متحده آمریکا را به «ایجاد رعب و وحشت و انتشار آن» متهم کرد.

سخنگوی وزارت خارجه چین گفت که ایالات متحده آمریکا «کمک مهمی تقدیم نکرده است» و اولین کشوری بود که کارکنان کنسولگری خود را از شهر ووهان خارج کرده و «محدودیت‌هایی علیه ورود مسافران چینی به خاک آمریکا اعمال کرده است».

شهر «ووهان» مرکز ایالت هوبی که کانون انتشار ویروس کرونا است و دیگر شهرها همچنان به دلیل محدودیت‌های شدید جابجایی و مسافرتی در انزوای شدید و قرنطینه به سر می‌برند.

چین علاوه بر این به دلیل محدودیت‌های پروازی و لغو پروازها از و به مقصد این کشور با انزوای بین‌المللی فزایندهای مواجه شده است.

از سویی 171تن دیگر دست‌کم در بیش از 20 کشور جهان و مناطق دیگر از جمله آن، ایالات متحده، ژاپن، تایلند، هنگ کنگ و بریتانیا به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

افزون بر این سازمان بهداشت جهانی همزمان با گسترش اپیدمی ابتلا به ویروس کرونا «حالت فوق العاده جهانی» اعلام کرد اما در عین حال از اهمیت اعمال محدودیت‌هایی بر تجارت و سفر کاست.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید