100 سرباز استرالیایی افغانستان را ترک می‌کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

«مجله دفاع استرالیا» دوشنبه 3 فوریه گزارش داد، نزدیک به 100 سرباز استرالیایی که در چارچوب مأموریت حمایت قاطع به رهبری ناتو در افغانستان فعالیت دارند به کشور شان بر خواهند گشت.

لیندا رینولدس، وزیر دفاع استرالیا به این مجله گفته است، نقش کشورش با مأموریت حمایت قاطع به رهبری ناتو ادامه خواهد داشت.

لیندا رینولدس می گوید، سربازان کشورش برای پیشترفت نیروهای دفاعی و امنیی افغانستان به عنوان یک نیروی مدرن و مؤثر نقش داشته اند و وی از مأموریت سربازان اش در این زمینه ستایش کرده است.

این مجله در گزارشی نوشته است که یک تیم کوچک استرالیا برای آموزش نیروهای امنیتی افغان باقی خواهد ماند و دو مشاور استرالیایی همکاری اش را با قوای هوایی افغان و وزارت دفاع افغانستان ادامه خواهند داد.

براساس این گزارش، نیروهای استرالیایی از سال 2001 تاکنون در افغانستان حضور دارند و در این مدت با نیروهای امنیتی افغان در شهر ترینکوت مرکز ولایت ارزگان، قول اردوی(سپاه) 205 اتل در قندهار، سربازان کماندو(ویژه) و قوای هوایی افغانستان به هدف پیشرفت آنها همکاری کرده اند.

قابل ذکر است که هزاران سرباز خارجی به شمول سربازان استرالیایی در چارچوب مأموریت حمایت قاطع به رهبری ناتو در افغانستان مستقر هستند و این سربازان در بخش های آموزش و مشوره دهی سربازان افغان فعالیت دارند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید