مسافران چینی پیش از سفر به امارات 8 ساعت در فرودگاه پکن معاینه می‌شوند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

امارات متحده عربی اعلام کرد در چارچوب اقدامات پیشگیرانه‌اش برای مبارزه با ویروس کرونا، همه پروازها از مبداء چین، به استثنای پکن را متوقف می‌کند، اما مسافرانی که از پکن هم آمده‌اند، باید به یک معاینه 8 ساعته در فرودگاه مبداء تن دهند تا پیش از سوار شدن به هواپیما از سلامتی آنها اطمینان حاصل شود.

سازمان هواپیمایی عمومی امارات با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد از روز چهارشنبه 5 فوریه 2020 همه پروازها به مقصد و از مبداء چین به استثنای پکن را لغو می‌کند. این تصمیم در راستای اقدامات پیشگیرانه امارات درباره ویروس کرونا اتخاذ شد.

همه مسافرانی که از فرودگاه بین‌المللی پکن به مقصد امارات می‌آیند باید در پکن به مدت 6 تا 8 ساعت مورد معاینه قرار گیرند تا از سلامتی آنها اطمینان حاصل شود. بر همین اساس از همه مسافران خواسته می‌شود، زودتر به فرودگاه بیایند تا تاخیری در پروازها صورت نگیرد و مسافری از پرواز جا نماند.

اين سازمان اعلام کرد که این تصمیم براساس اوضاع کشور چین و با هماهنگی اداره کل مدیریت بحران امارات و وزارت بهداشت این کشور و همچنین شرکت‌های هواپیمایی اتحاد و امارات اتخاذ شد.

اداره کل مدیریت بحران امارات و دیگر نهادهای ذی‌ربط اماراتی هم موظف به پیگیری مستمر اوضاع در چین و اتخاذ تدابیر لازم در این زمینه شدند.

امارات پیش از این و از تاریخ 23 ژانویه 2020 تمام پروازها به و از شهر ووهان را متوقف کرده بود. ووهان مرکز انتشار ویروس کرونا معرفی شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید