كشته شدن 4 سرباز از ارتش ترکیه در حمله هوايى ارتش سوریه به ادلب

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت دفاع ترکیه روز دوشنبه 3 فوریه 2020 اعلام کرد، در اثر بمباران نیروهای رژیم سوریه در ادلب ، 4 سرباز ترک کشته و 9 تن دیگر زخمی شدند.
وزارت دفاع ترکیه افزود: «ارتش ترکیه به این حمله واکنش نشان داد و «اهداف دشمن» را در استان ادلب را نابود کرد».

این وزارتخانه همچنین تأیید كرد كه نیروهای رژیم اسد علیرغم آگاه كردن آنها از محل حضور نیروهای ترکیه، اقدام به بمباران مناطق مذکور کرده‌اند.

در همین حال رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه دوشنبه در یک کفرانس مطبوعاتی اعلام کرد که کشورش پاسخ مناسبی داده است. او گفت، 35 عضو از نیروهای رژیم سوریه را به قتل رسانده است این در حالی است که دیدبان حقوق بشر سوربه اعلام کرد، 6 نفر از نیروهای اسد در ادلب بر اثر بمباران جنگنده‌های ترکیه کشته شدند.

اردوغان افزود: «ترکیه همچنان به حمله به نیروهای خود در ادلب پاسخ خواهد داد ، ما مصمم هستیم که عملیات خود را ادامه دهیم».

او همچنین گفت: «ارتش ترکیه به کسانی که مواضع ما را در شمال سوریه بمباران می کنند، پاسخ مناسبی داده است».

اردوغان ادامه داد: «ما در مقابل حمله نیروهای رژیم سوریه به سربازانمان در ادلب دست بسته نخواهیم ماند».

نیروهای رژیم اسد روز یکشنبه در حومه جنوب شرقی ادلب نفوذ کردند و به شهر استراتژیک سراقب تقریبا نزدیک شدند. نیروهای اسد پس از بمباران «شدید» دو شهر «جوباس» و «سان» با ده‌ها بمب بشکه‌ای آتش‌زا توانست به فاصله نزدیک این دو شهر نفوذ کند این دو شهر در جنوب غربی شهر سراقب واقع شده‌اند.

به گزارش دیدبان حقوق بشر سوریه، شمار کشته شدگان درگیری‌ها اخیر در شمال سوریه میان نیروهای اسد و مخالفان مسلح به 157 کشته رسیده است.

به گفته این نهاد حقوق بشری تنها روز یکشنبه 9 نفر غیرنظامی در حملات ارتش اسد به مناطق شمال غربی این کشور کشته شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید