شمار قربانیان ویروس «کورونا» در چین به 350 تن رسید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

کمیته بهداشت ایالت «هوبی» چین، شامگاه یکشنبه 2 فوریه 2020 اعلام کرد، با افزایش آمار قربانیان مبتلا به ویروس جدید «کرونا» در این منطقه 56 تن دیگر از بیماران جان خود را از دست دادند که با این وجود تعداد کل آمار جانباختگان این ویروس کشنده در چین تاکنون به 350 تن افزایش یافته است.

مقامات بیمارستان ایالت «هوبی»؛ جایی که برای اولین بار در دسامبر گذشته این ویروس مشاهده شد، تاکید کردند که تعداد 2103 تن دیگر از ساکنان این منطقه به ویروس کرونا مبتلا شدند که با این وجود آمار کل مبتلایان به ویروس کرونا تاکنون به 11177 تن افزایش یافته است.

مقامات چینی روز یکشنبه، اعلام کردند، پس از مرگ 45 تن در ایالت هوبی، تعداد دقیق قربانیان ابتلای به این نوع ویروس کشنده به 304 تن رسیده است.

این در حالی است که آمار جدید منتشر شده از کمیته بهداشت ایالت هوبی نشان می‌دهد که سرعت انتشار ویروش افزایش یافته و ظرف 24 ساعت گذشته 1921 تن دیگر از ساکنان این منطقه به این ویروس کشنده مبتلا شده‌اند.

این در حالی است که گمان می‌رود ویروس جدید «کرونا» برای اولین بار در دسامبر 2019 در بازاری در شهر «ووهان» ایالت هوبی چین جایی که حیوانات وحشی برای فروش عرضه می‌شدند ظاهر شده و طی تعطیلات پایان سال چینی که میلیون‌ها نفر در داخل چین و به خارج از این کشور مسافرت می‌کنند به سرعت انتشار یافت.

از سویی دولت چین تدابیر شدیدی را برای منع انتشار ویروس اتخاذ کرد که شامل قرنطینه کردن بیش از 50 میلیون نفر در شهر «ووهان» و محاصره کامل ایالت هوبی شده است.

از طرفی و پس از آن که سازمان بهداشت جهانی «حالت فوق العاده» بین المللی را به دلیل انتشار ویروس «کرونا» اعلام کرد، کشورهای جهان محدودیت‌های مسافرتی را بر مسافرانی که از چین می‌آیند اعمال کردند.
همچنین تعداد کشورهایی که ویروس «کرونا» از چین به آنها منتقل شده نیز تاکنون به بیش از 20 کشور افزایش یافته است.

در همین راستا پس از انتشار ویروس در چین تعدادی از کشورها پروازهایی ویژه را برای بازگرداندن اتباع خود از چین انجام داده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید