درگیری سنگین میان ارتش ملی لیبی و نیروهای «الوفاق» در مسیر فرودگاه طرابلس

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

منابع «العربیه» و«الحدث» بامداد پنجشنبه 30 ژانویه 2020 از وقوع درگیری‌های سنگین میان نیروهای ارتش ملی لیبی و شبه‌نظامیان «الوفاق» در منطقه سیدی سلیم در مسیر فرودگاه در جنوب طرابلس پایتخت لیبی خبر دادند.

اضافه بر این نیروهای ارتش ملی لیبی در پی درگیری‌های سنگین با شبه‌نظامیان دولت «الوفاق» و علیرغم آتش‌بس اعلام شده در نشست برلین در تلاشند تا کنترل‌شان بر برخی مناطق واقع میان دو شهر سرت و مصراته را گسترش دهند.

این در حالی است که سازمان ملل متحد «نقض‌های آشکار و مکرر» صورت گرفته از سوی بعضی از طرف‌های شرکت کننده در نشست برلین را تقبیح کرد.

منابع «العربیه» و «الحدث» از پیاده شدن سربازان ترکیه‌ای در بندر طرابلس خبر داده‌اند که به همراه آنها خودروهای زرهی، و تجهیزات نظامی سنگین از یک کشتی باری ترکیه‌ای تخلیه شده است.

این در حالی است که قرار است شورای امنیت سازمان ملل متحد امروز پنجشنبه جلسه‌ای را برای بررسی تحولات لیبی منعقد کند.

طی جلسه شورای امنیت قرار است غسان سلامه فرستاده سازمان ملل در امور لیبی گزارش خود درباره تحولات لیبی و به ویژه طرابلس و همچنین نقض آتش‌بس اعلام شده در برلین را به این شورا ارائه دهد.

همچنین بعضی از پیش‌بینی‌ها از احتمال عدم ارائه طرح پیشنوی قطعنامه بریتانیا درباره آتش‌بس در لیبی در جلسه امروز شورای امنیت خبر داده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید