نماینده خامنه‌ای در سپاه قدس: به کسی اجازه نمی‌دهیم با دشمنان حاج قاسم مذاکره کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

یک مقام نزدیک به آیت الله خامنه‌ای گفته است، جمهوری اسلامی اجازه مذاکره و حتی ورود به عرصه مذاکره با ‌آمریکا را به کسی نمی‌دهد.

علی شیرازی نماینده ولی‌فقیه، در نیروی قدس سپاه پاسداران، با اشاره به مصاحبه ظریف با هفته‌نامه آلمانی «اشپیگل» به خبرگزاری تسنیم گفته است: «ما با دشمنان حاج قاسم مذاکره نمی‌کنیم و به کسی هم اجازه نمی‌دهیم مذاکره کند.»

ظریف در مصاحبه با هفته‌نامه آلمانی «اشپیگل» گفته بود که مذاکره با آمریکا حتی پس از کشته شدن قاسم سلیمانی هم امکان‌پذیر است.

شیرازی هنگام بازدید از مقبره‌ای در کرمان که قاسم سلیمانی در آن دفن شده، سخنرانی می کرد، گفت: «نه نظام و مردم ایران و نه حتی جبهه مقاومت، اجازه مذاکره با دشمنان ژنرال سلیمانی را نمی‌دهد».

نماینده ولی‌فقیه در نیروی قدس سپاه پاسداران گفت: «مردم ما نمی‌توانند تحمل کنند که کسی با دشمنان حاج قاسم مذاکره کند. ملت ایران نه تنها اجازه مذاکره با دشمنان حاج قاسم را نداده که اجازه ورود به عرصه مذاکره را هم به مسئولان نظام نمی‌دهد».

مصاحبه ظریف با مخالفت جناح اصولگریان مواجه شد. حسین طائب رئیس سازمان اطلاعات سپاه نیز روزسه شنبه در مراسمی گفت، مذاکره با «دشمن» در شرایط فعلی قطعا محکوم به شکست است.

رئیس سازمان سپاه پاسدارن ایران گفت: «اگر می‌خواهیم در پیروزی کشورمان در مقابل استکبار جهانی نقش مهمی ایفا کنیم، باید به وعده الهی عمل کنیم و در تقابل با دشمنان خدا باشیم و برای این کار، نیاز است کشورمان روز به روز مسیر پیشرفت، توسعه و قوی تر شدن را طی کند».

او گفت: «در حال حاضر دشمنان انقلاب اسلامی از طریق تاکتیک‌های جنگ نرم، جنگ نیمه سخت و سخت، تمام تلاش خود را برای بقای خود انجام می‌دهند».

به گزارش خبرگزاری فارس، رئیس سازمان اطلاعات سپاه افزود: «آمریکایی برای بقای خود دست به هر کاری می زند اما ترامپ، به عنوان رئیس جمهور این کشور با تمام توان، تمام ریسک‌ها را انجام می‌دهد ولی همین عنصر خطرناک و تروریست، عاملی برای فروپاشی «شیطان بزرگ» خواهد بود».

به نظر می‌رسد که این اظهارات رئیس اطلاعات سپاه در پاسخ به پیشنهاد محمد جواد ظریف ایراد شده است. ظریف در مصاحبه با نشریه اشپیگل، در پاسخ به سئوال خبرنگار این نشریه که پرسیده بود آیا مذاکره با آمریکا پس از ترور قاسم سلیمانی منتفی شده، گفت: «نه، هرگز این احتمال را منتفی نمی‌دانم که افراد روش خود را تغییر دهند و واقعیت را بپذیرند».

او گفته بود : «دولت ترامپ می‌تواند گذشته خود را اصلاح کند، تحریم‌ها را بردارد و به میز مذاکره برگردد؛ ما هنوز بر سر میز مذاکره هستیم».

سردار نقدی معاون هماهنگ کننده سپاه پاسداران، نیز ضمن انتقاد از مذاکره مجدد با آمریکا گفت: «مذاکرات برجام و مذاکره با آمریکا در طول سال‌های گذشته، بی نتیجه بوده است. ترور «شهید حاج قاسم سلیمانی» هم یکی از اثرات مذاکره با آمریکا بوده است، چرا که هرگاه با زبان غیرمقاومت با دشمن صحبت کردیم، ضربه خوردیم و این باعث شد که جسارت دشمنان انقلاب اسلامی بیشتر شود. متاسفانه برخی از گروه‌های سیاسی داخلی، همچنان حرف از مذاکره می‌زنند و این در حالی است که آمریکای جنایتکار، هرگز اهل عمل به هیچ عهدنامه بین المللی نیست».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید