رئیس‌جمهوری افغانستان: جای شرم است که لبنیات مورد نیاز ما از بیرون وارد شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

محمد اشرف‌غنی، رئیس‌جمهوری افغانستان پنج‌شنبه 30 ژانویه در کابل اعلام کرد، افغانستان یک کشور زراعتی و مالداری است و جای شرم است که لبنیات مورد نیاز کشورش از بیرون وارد شود.

غنی در مراسم افتتاح اتاق محصولات زراعتی و مالداری افغانستان در کابل صحبت می‌کرد گفت، رشد سکتور زراعت و مالداری، به ثبات سیاسی و اقتصادی افغانستان کمک می‌کند.

براساس خبرنامه‌ای ارگ ریاست‌جمهوری، غنی اضافه کرد، حکومت افغانستان با فراهم‌آوری سهولت‌ها به دهقانان و مالداران، انتظار دارد تا میزان صادرات کشور به 500 میلیون دالر دیگر در سال، افزایش یابد.پ

محمد اشرف غنی تاکید کرد: «نظارت از صادرات افغانستان به جایگاه و اعتبار افغانستان در بازارهای جهان کمک می‌کند و کارمندان وزارت خارجه در بیرون از کشور، مسوولیت دارند تا در بازاریابی محصولات زراعتی و مالداری افغانستان، دهقانان و تاجران افغانستان را همکاری نمایند».

وی علاوه کرد، هدف عمده‌ی حکومت از افتتاح اتاق محصولات زراعتی و مالداری، توسعه‌ی سکتور زراعت و مالداری در افغانستان بوده که دهقانان و مالداران بتوانند، فرآورده های شانرا با معیارهای بالا در بازارهای منطقه و جهان به فروش برسانند.

رئیس جمهوری افغانستان تاکید کرد: «افغانستان یک کشور زراعتی و مالداري است و جای شرم است که لبنیات مورد نیاز ما مثل شير، پنير و ماست از بیرون وارد شود».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید