آمریکا هویت دو نظامی‌اش که در سقوط هواپیما در غزنی افغانستان کشته شدند را فاش کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) به تازگی هویت دو نظامی‌اش را که در سقوط هواپیمای در ولایت غزنی افغانستان کشته شده بودند، فاش کرد.

این وزارت با نشر اعلامیه‌ای نوشت، پال واس 46 ساله و رایان پانوف 30 ساله در این رویداد کشته شدند و بررسی‌ها در مورد علت این سانحه ادامه دارد.

نیروهای آمریکای مستقر در افغانستان نیز اعلام کردند، اجساد این دو نظامی و جعبه سیاه هواپیمای سقوط کرده را به دست آورده‌اند.

قابل ذکر است که یک هواپیما روز دوشنبه 27 ژانویه 2020 حوالی ساعت 1:10 بعد از ظهر به وقت محلی در روستای «سدوخیل» ولسوالی ده یک ولایت غزنی در جنوب افغانستان سقوط کرد.

ذبیح‌الله مجاهد سخنگوی طالبان در صفحه رسمی توییترش مدعی شد: «یک طیاره اشغالگران آمریکایی در غزنی سقوط داده شد، تعداد زیاد افسران در آن کشته شدند».

مجاهد ادعا کرد: «بعد از چاشت امروز دوشنبه 27 ژانویه در منطقه سدوخیل ولسوالی دهیک ولایت غزنی یک پروند طیاره مخصوص اشغالگران امریکایی که بخاطر اجرا ماموریت استخباراتی در منطقه پرواز داشت سقود داده شد. در این دست آورد طیاره با همه عمله و سرنشینان آن که شامل افسران مهم استخبارات امریکا (CIA) بود از بین برده شدند».

اما مقام های امریکایی این ادعای طالبان را رد کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید