مصر خواستار آغاز مذاکرات میان فلسطینی‌ها و اسرائیلی‌ها درباره طرح صلح ترامپ شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

جمهوری عربی مصر شامگاه سه‌شنبه 28 ژانویه 2020 در واکنش به اعلام طرح صلح خاورمیانه‌ای دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا خواستار آغاز مذاکرات میان طرف‌های فلسطینی و اسرائیلی تحت نظارت آمریکا شد تا درباره طرح صلح دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا گفت‌وگو کنند.

به گزارش العربیه وزارت خارجه مصر در بیانیه‌ای اعلام کرد که « مصر از تلاش‌های مستمر دولت آمریکا برای رسیدن به صلحی فراگیر و عادلانه برای مسأله فلسطین و نقش آن در حمایت از ثبات و امنیت در خاورمیانه و پایان دادن به نزاع فلسطینی - اسرائیلی، قدردانی می‌کند.

وزارت خارجه مصر همچنین یادآور شد « مصر اهمیت پرداختن به طرح دولت آمریکا را در اهمیت رسیدن به راه حلی برای مسأله فلسطین می‌بیند که امکان بازگرداندن تمامی حقوق قانونی ملت فلسطین از طریق بر پایی دولت مستقل دارای حاکمیت بر سرزمین‌های فلسطینی اشغالی و بر مبنای قوانین و مقررات بین‌المللی را محقق می‌کند».

دولت مصر از دو طرف ذیربط خواست « تا با صبر و حوصله چشمانداز آمریکا برای تحقق صلح را بررسی کرده و از تمامی جنبه‌های آن آگاه شوند و کانال‌های گفت‌وگو را برای ازسرگیری مذاکرات تحت نظارت آمریکا بگشایند».

مصر همچنین خواست تا «دیدگاه طرفین فلسطینی و اسرائیلی درباره طرح صلح خامیانه‌ای آمریکا مطرح شود تا امکان دستیابی به توافقی که آرمان‌ها و آرزوی‌های دو ملت برای تحقق صلح عادلانه و فراگیر بین این دو که به برپایی دولت مستقل فلسطینی منتهی خواهد شد را فراهم کند».
دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا سه‌شنبه طرح صلح خاورمیانه‌ایش را بر پایه «راه حل دو کشور» اعلام کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید