امارات از ابتلای یک خانواده به ویروس «کرونا» در این کشور خبر داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

خبرگزاری رسمی امارات متحده عربی (وام) روز چهارشنبه 29 ژانویه اعلام کرد مه مسئولان بهداشت از مشاهده اولین مورد ابتلای خانواده‌ای به ویروس «کرونا» در این کشور خبر دادند.

وزارت بهداشت امارات اعلام کرد، وضعیت جسمی و سلامتی افرادی که به «کروناویروس» مبتلا شده‌اند، خوب گزارش شده است

وزارت بهداشت تاکید کرده که این افراد که تنها یک خانواده هستند، تحت کنترل دقیق و مراقبت‌های ویژه پزشکی قرار گرفته‌اند.

این وزارت در توضیح بیشتر در باره این خانواده گفته است، مبتلایان از یک خانواده بودند كه از شهر «ووهان» چین به امارات آمده‌اند.

در بیانیه وزارت بهداشت امارات آمده است: «مراکز تحقیقات اپیدمیولوژیک در کشور بصورت شبانه روزی کار می کنند تا هرگونه «ویروس» از این نوع را زود گزارش دهند. سیستم بهداشت و درمان در امارات عالی و بسیار کارآمد عمل می‌کند و این وزارتخانه به طور دقیق وضعیت را از نزدیک به طوری که تضمین کننده سلامتی و ایمنی همه مقیمان این کشور باشد را دنبال می‌کند».

پیش از این مورد، وزارت بهداشت امارات در اطلاعیه‌ای اعلام کرده بود که هیچ علایمی از «کروناویروس» در این کشور مشاهده نشده است.
وزرات بهداشت امارات از شهروندان اماراتی و مقیمین خواست که بهداشت فردی و اجتماعی را شدیدا رعایت کنند و در صورت مشاهده علائم مشکوک سرماخوردگی، تب شدید، سرفه‌های خشک و... سریع به بیمارستان‌های دولتی مراجعه کنند و به واحد بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت اطلاع دهند.

ویروس کرونا یا «کروناویروس» نوعی ویروس جدید است که در منطقه‌ای از کشور چین شیوع پیدا کرده است این ویروس تا کنون جان ده‌ها نفر را گرفته است.

مقامات چین از مردم این کشور خواسته‌اند به شهر «ووهان»، محل انتشار این ویروس، سفر نکنند و به ساکنان شهر هم توصیه کرده‌اند در شهر بمانند.

تا کنون ابتلای حدود 6 هزار نفر به این ویروس گزارش شده است. به غیر از چین مواردی دیگری از ابتلا به این بیماری در تایلند، کره جنوبی، ژاپن، تایوان، استرالیا و آمریکا و اکنون در اروپا و امارات نیز مشاهده شده است.

کارشناسان سازمان جهانی بهداشت در حال بررسی این موضوع هستند که آیا بیماری جدید تهدیدی در سطح جهانی است و آیا سرعت و سهولت گسترش این بیماری در حدی است که اعلام وضعیت اضطراری و محدودیت سفرهای بین‌المللی را موجه جلوه دهد یا نه. موارد بیماری عمدتا در کشور چین است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید