استقبال امارات متحده عربی از طرح صلح ترامپ

سفیر امارات در واشینگتن: طرح صلح ترامپ نقطه آغازین ازسرگیری مذاکرات است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یوسف العتیبه سفیر دولت امارات متحده عربی در واشینگتن شامگاه سه‌شنبه 28 ژانویه 2020 ضمن اعلام اینکه دولت امارات متحده عربی بر این باور است که فلسطینی‌ها و اسرائیلی‌ها می‌توانند صلح دائم و هم‌زیستی حقیقی را با حمایت جامعه بین‌المللی محقق سازند، از طرح صلح خاورمیانه‌ای ترامپ استقبال و آن را نقطه آغازین ازسرگیری مذاکرات عنوان کرد.

سفارت دولت امارات متحده عربی در واشینگتن در شبکه «توئیتر» اعلام کرد یوسف العتیبه سفیر امارات در آمریکا قدردانی کشورش از تلاش‌های مستمر ایالات متحده برای رسیدن به توافق صلح میان فلسطینی‌ها و اسرائیلی‌ها را ابراز داشت.

امارات متحده عربی طرح صلح ارائه شده از سوی دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا را «طرحی جدی» و«نقطه آغازین ماموریت بازگشت به میز مذاکرات» دانست و بر استقبال از آن تاکید کرد.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا سه‌شنبه طرح صلح خاورمیانه‌ایش را بر پایه «راه حل دو کشور» اعلام کرد.

در همین راستا مصر خواستار انجام مذاکرات میان طرف‌های فلسطینی و اسرائیلی تحت نظارت آمریکا شد تا درباره طرح صلح دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا گفت‌وگو کنند.

وزارت خارجه مصر در بیانیه‌ای اعلام کرد، « مصر از تلاش‌های مستمر دولت آمریکا برای رسیدن به صلحی فراگیر و عادلانه برای مسأله فلسطین و نقش آن در حمایت از ثبات و امنیت در خاورمیانه و پایان دادن به نزاع فلسطینی - اسرائیلی، قدردانی می‌کند.
وزارت خارجه مصر همچنین یادآور شد « مصر اهمیت پرداختن به طرح دولت آمریکا را در اهمیت رسیدن به راه حلی برای مسأله فلسطین می‌بیند که امکان بازگرداندن تمامی حقوق قانونی ملت فلسطین از طریق بر پایی دولت مستقل دارای حاکمیت بر سرزمین‌های فلسطینی اشغالی و بر مبنای قوانین و مقررات بین‌المللی را محقق می‌کند».

دولت مصر همچنین از دو طرف ذیربط خواست « تا با صبر و حوصله چشمانداز آمریکا برای تحقق صلح را بررسی کرده و از تمامی جنبه‌های آن آگاه شوند و کانال‌های گفت‌وگو را برای ازسرگیری مذاکرات تحت نظارت آمریکا بگشایند».

مصر همچنین خواست تا «دیدگاه طرفین فلسطینی و اسرائیلی درباره طرح صلح خامیانه‌ای آمریکا مطرح شود تا امکان دستیابی به توافقی که آرمان‌ها و آرزوی‌های دو ملت برای تحقق صلح عادلانه و فراگیر بین این دو که به برپایی دولت مستقل فلسطینی منتهی خواهد شد را فراهم کند».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید