پمپئو: حملات وحشیانه روسیه، ایران و حزب‌الله در سوریه را محکوم می‌کنیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا روز سه‌شنبه 28 ژانویه گفت، ایالات متحده حملات «وحشیانه» روسیه، ایران، رژیم اسد و حزب الله لبنان در سوریه را محکوم می‌کند.

وزیر خارجه آمریکا از طریق حساب خود در توییتر نوشت: «حملات روسیه ، ایران و اسد مانع از برقراری آتش بس در شمال سوریه شده و ما به شدت آن را محکوم می‌کنیم».

به گزارش دیدبان حقوق بشر سوریه روز دوشنبه بعد از ظهر یک کاروان نظامی ترکیه، از طریق گذرگاه وارد کفرلوسین در شمال ادلب سوریه شد.

دیدبان حقوق بشر سوریه افزود: «این كاروان از 30 وسیله نقلیه نظامی ترکیه که شامل بیش از 12 وسیله خودرو زرهی برای حمل تجهیزات لجستیک و شماری از سربازان عازم جنوب ادلب شدند».

طبق گزارش این نهاد حقوق بشری، نیروهای ترکیه در تلاش هستند تا نقطه جدیدی را در ادلب ایجاد کنند. ترکیه از ماه‌ها قبل در باره این منطقه «معر حطاط» که اکنون در محاصره نیروهای سوری است، تحقیق و کاوش کرده بود .

دیدبان حقوق بشر سوریه در 22 ژانویه از ورود کاروان ترکیه‌ای متشکل از 8 دستگاه خودروی زرهی حامل سربازان به همراه کاروانی از شبه نظامیان سوری از جناح های طرفدار ترکیه از گذرگاه کفرلوسین خبر داد.

همچنین در تاریخ 14 ژانویه نیز یک کاروان نظامی از نیروهای ترکیه از گذرگاه کفرلوسین در مرز سوریه با تیپ اسکندرون وارد شمال ادلب شد. این کاروان از 15 دستگاه خودروی زرهی ترکیه‌ای و تعدادی از اتومبیل‌های مجهز به اسلحه برخی گروه‌های وابسته به ترکیه تشکیل شده بود.

این در حالی است که نیروهای اسد پس پیشروی به سوی «معره النعمان»، 14 روستا را در منطقه ادلب به کنترل خود درآورد.

رامی عبدالرحمان مدیر سازمان حقوق بشر سوریه، گفت: «پس از آنكه نیروهای رژیم منطقه «الزعلانه» را به کنترل خود درآوردند، اکنون به حومه معره النعمان، دومین شهر بزرگ در استان ادلب نزدیک شده‌اند. نیروهای رژیم اسد از عصر جمعه تاکنون 14 روستا در ادلب را به کنترل خود درآورده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید