ایران...تصادف مرگبار یک اتوبوس 10 مسافر را به کام مرگ کشاند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

رئیس پلیس راهور استان اصفهان از وقوع تصادف مرگبار یک دستگاه اتوبوس ولوو در مسیر تهران-شیراز در ورودی سپاهانشهر اصفهان خبر داد که منجر به مرگ 10 مسافر شد.

بر اساس گزارش خبرگزای ایسنا، رئیس پلیس راهور استان اصفهان، تصادف یک دستگاه اتوبوس ولوو در ساعت 4:40 دقیقه صبح امروز سه شنبه 28 ژانویه 2020 را تایید و محل تصادف را «ورودی سپاهانشهر اصفهان» اعلام کرد.

محمدرضا محمدی، با بیان اینکه علت اصلی این حادثه را «خواب آلودگی راننده» بود، اظهار کرد که 10 مسافر در این حادثه کشته شدند.

او افزود که راننده این اتوبوس به دلیل بستن کمربند زنده مانده و مسافرانی که جان باختند به دلیل نبستن کمربند ایمنی، هنگام واژگونی اتوبوس به زیر آن کشیده شده و جان خود را از دست دادند.

بر اساس گزارش های منتشر شده، جاده ‌های ایران هر سال تعداد زیادی را به کام مرگ می کشانند. تازه‌ترین آمار از حوادث جاده‌ای افزایش 6.7 درصدی مرگ و میر را نشان می‌دهد.

پیش از این، «انوشیروان محسنی بندپی»، استاندار تهران، مرگ و میر جاده‌ای را سالیانه قریب به 16 هزار اعلام کرد.

بر اساس گزارش خبرگزاری ایرنا، «ناامنی جاده‌ها، خودروهای بی‌کیفیت و خطای انسانی» سه مولفه‌ای است که بسیاری از کارشناسان تصادفات جاده‌ای را به آن گره می‌زنند.

وضعیت نامناسب حوادث جاده‌ای در ایران باعث شده بانک جهانی در بررسی و مطالعات خود، وضعیت حوادث جاده‌ای ایران را بحرانی عنوان کند.

براساس اعلام پژوهشکده بیمه مرکزی، ایران از نظر تصادفات ناایمن رانندگی در بین 190 کشور جهان، رتبه 189 را به‌ خود اختصاص داده و از این جهت، فقط کشور سیرالئون در غرب قاره آفریقاست که وضعیت نامناسب‌تری نسبت به ایران دارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید