اولین گام استیضاح ظریف پس از شكايت 23 نماینده مجلس به قوه قضائیه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

محمدرضا پورابراهیمی نماینده کرمان در مجلس شورا روز سه شنبه 28 ژانویه 2020 از شکایت 23 نماینده مجلس از ظریف به قوه قضائیه خبر داد.

به گزارش «خبرگزاری مهر» این شکایت می‌تواند اولین گام برای استیضاح وزیر امورخارجه ایران باشد.

پورابراهیمی در این‌باره گفت: «در راستای استیضاح وزیر امورخارجه به دلیل اظهارات بر خلاف امنیت ملی ایشان، بر اساس ماده 234 آئین نامه داخلی مجلس 23 نماینده از ظریف به قوه قضائیه شکایت کردند.

این نماینده مجلس در ادامه اظهارات وزیر امورخارجه را ناقض «منافع ملی» خواند و گفت: «مردم کرمان هنوز لباس عزا بر تن دارند و داغدار سید الشهدای خط مقاومت هستند، آقای ظریف در این شرایط نباید بر خلاف امنیت ملی خواستار مذاکره با آمریکا شود.»

پورابراهیمی تاکید کرد: «این شکایت اولین گام برای استیضاح وزیر امور خارجه است.»

گفتنی است ظریف در مصاحبه‌ای با مجله آلمانی (دیر اشپیگل) «Der Spiegel»، گفته بود که کشورش حتی پس از کشته شدن قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران ایران، مذاکره با واشنگتن را رد نمی کند اما به شرط اینکه ایالات متحده رویکرد خود با تهران را تغییر دهد و تحریم‌ها علیه ایران را بر دارد.

در مقابل دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در حساب توئیتر خود به زبان فارسی، پیشنهاد محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران را رد کرد.
ترامپ در توئیتر خود نوشت: «وزیر امور خارجه ایران می گوید ایران خواستار مذاکره با ایالات متحده است اما می خواهد که تحریم ها برداشته شود. نه، مرسی!»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید