افزایش سخت‌گیری آمریکا در مبارزه با قاچاق تسلیحات ایران برای حوثی‌ها

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ژنرال کنت مکنزی، فرمانده ستاد فرماندهی مرکزی ایالات‌متحده سه‌شنبه 28 ژانویه، بر اهمیت افزایش نقش گارد ساحلی یمن در مبارزه با قاچاق سلاحهای ایرانی برای شبه‌نظامیان کودتاگر، تاکید ورزید.

ژنرال مک کینزی در دیدار با عبدربه منصور هادی، رئیس‌جمهوری یمن، با خاطرنشان کردن لزوم تقویت همکاری و فعالیت دوشادوش در راستای خط مشترک برای مقابله با چالش‌ها و از میان برداشتن آنها، حمایت کشورش را از دولت قانونی یمن در رویارویی با پشتیبانی‌های ایران از شبه‌نظامیان حوثی و بازوهای تروریستی آن در منطقه، مورد تاکید قرار داد.

به گزارش خبرگزاری رسمی یمن، دراین جلسه، دخالت‌های ایران و حمایت آن از شبه‌نظامیان حوثی و ارسال سلاح‌های پیشرفته، موشک‌های بالستیک، پهپادها، قایق‌های تندرو بمب‌گذاری شده و کنترل از راه دور و همچنین، فعالیت‌های تروریستی شبه‌نظامیان حوثی و تهدیدات ناشی از آن برای امنیت و ثبات یمن و منطقه و استفاده از این سلاح‌ها در تهدید خطوط حمل و نقل دریائی بین المللی، مطرح گردید.

رئیس‌جمهوری یمن با اشاره به همکاری‌های استراتژیک میان کشورش و واشنگتن در چارچوب مبارزه با تروریسم و توسعه طلبی‌های ایران و بازوهای منطقه‌ای آن، خاطرنشان کرد: «تنش آفرینی‌های شبه نظامیان حوثی با هدایت رژیم ایران، به مثابه واکنشی به قتل قاسم سلیمانی، از طریق هدف قرار دادن مسجدی در مارب، منجر به کشته شدن حدود 115 نفر از عناصر تیپ چهارم حفاظت ریاست جمهوری شد.

او در ادامه گفت: «پایان دادن به توسعه طلبی‌های ایران در منطقه، به نفع تمامی طرف هاست زیرا این امر، تهدیدی برای منطقه و جهان قلمداد می‌شود که ما بارها در موردش هشدار داده و خاطر نشان ساختیم که ایران از این طریق می‌کوشد، سیطره و کنترل ناوبری در دو تنگه هرمز و باب‌المندب را در دست بگیرد.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید