ویروس کرونا ... 80 کشته و 2744 مورد ابتلا به کرونا در چین تأیید شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

مقامات محلی روز دوشنبه 27 ژانویه 2020 اعلام كردند كه پس از 24 فقره مرگ‌و‌میر اضافی در استان هوبی (مرکزی)، تعداد جانباختگان به دلیل ابتلا به ویروس جدید كرونا در چین به 80 مورد افزایش یافته است.

براساس آمار دولت‌مرکزی، در این منطقه 371 مورد جدید از ابتلا به این ویروس ثبت شده است همچنین تعداد کل مبتلایان به ویروس کرونا 2744 مورد (1 هزار و 423 مورد در استان هوبی) در سراسر چین عنوان شده است.

پس از ثبت مواردی از ابتلا به ویروس جدید کرونا در خارج از چین (ژاپن، فرانسه، ایالات متحده و غیره...)، کشورهای عربی تاکید کردند که آن‌ها از این ویروس عاری هستند.

پس از پادشاهی عربی سعودی و امارات متحده عربی، بحرین، سودان، عراق، فلسطین، لبنان و مراکش نیز تأیید کردند که هیچ موردی از ابتلا به ویروس کرونا در کشورهای‌شان ثبت نشده است.

رئیس جامعه فلسطینی‌های مقیم چین نیز تأکید کرد که هیچ گونه گزارشی از ابتلا به این ویروس در بین اعضای این جامعه در چین به ثبت نرسیده است.

همچنین سخنگوی وزارت امور‌خارجه عراق تأیید كرد كه هیچ آلودگی به ویروس كرونا در بین جامعه‌عراق‌های مقیم چین ثبت نشده است، این مقام عراقی در ادامه افزود: «این وزارتخانه با مقامات چینی برای خروج دانشجویان عراقی از شهر ووهان در حال رایزنی است.»

درهمین رابطه کویت نیز با نگهداشتن حداقل تعداد کارمندان دولتی و بازگرداندن خانواده‌های دیپلمات‌ها از چین، دست به اقدامی پیشگیرانه زده است.

وزارت بهداشت موریتانی نیز پس از اطمینان حاصل کردن از سلامت شش شهروند مورتانیایی اقدام به بازگرداندان آنها از چین کرد.

در همین راستا سفارت مراکش در چین برای کمک به شهروندان خود یک ایمیل و شماره تلفن در اختیار دانشجویان مراکشی قرار داده است.

ویروس کرونا به آسیا محدود نشده و مرزهای اروپا را نیز در نوردیده است. پس از مشاهده نخستین موارد بیماری در فرانسه، کشورهای انگلیس، اسکاتلند و پرتغال از کشف موارد ابتلا به این ویروس خبر دادند.

کمیسیون بهداشت ملی چین روز یک‌شنبه اعلام کرد ویروس اسرار آمیز کرونا که در شهر ووهان به شهرها و کشورهای دیگر سرایت کرده است می تواند در دوره نهفتگی هم به انسان منتقل شود.

این کمیسیون روز یک‌شنبه در بیانیه ای خاطر نشان کرد بر خلاف بیماری مرگبار سارس در سال 2003 میلادی که به سرعت منتقل می شد این ویروس در دوره خاموشی آن که نزدیک به 14 روز است به دیگران انتقال می یابد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید