فاطمه کروبی به وزیر اطلاعات: حتی ساواک بدون حضور همسرم اقدام به تفتیش منزلمان نکرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

فاطمه کروبی همسر مهدی کروبی یکی از رهبران جنبش سبز روز دوشنبه 27 ژانویه 2020 در نامه ای به علوی، ضمن اعتراض به بازداشت فرزندش محمدحسین کروبی،‌ به وزیر اطلاعات دولت حسن روحانی یادآور شد که «اینگونه فشارها بر همسرم کارساز نیست و در یک کلمه؛ آب در هاون کوفتن است.»

به گزارش سحام، فاطمه کروبی در این نامه عنوان کرده است «همانطور که می‌دانید فرزندم محمدحسین از دو هفته پیش به دلیل نامه ی سرگشاده پدر در حصرش، بازداشت و در انفرادی قرار گرفته است. مأموران آن وزارتخانه در همان روز که او در اوین تحت بازجویی بود بدون حضور ایشان و یا عضوی از خانواده اش با شکستن قفل واحد مسکونی به حریم خصوصی آنان یورش برده و در تفتیش و بازرسی چند ساعته شان اقدام به توقیف و ضبط بخشی از وسایل شخصی او و خانواده اش کردند. اصرار پنج مأمور آن وزارتخانه بر شکستن حریم مسکونی آنان و سه ساعت بازرسی آنهم بدون حضور عضوی از خانواده شایبه کارگذاری شنود در حریم خصوصی این خانواده را تقویت کرده و به همین جهت این روزها همسر و فرزندان محمد حسین دیگر در منزل شان هم امنیت روحی ندارند.»

او در ادامه با یادآوری سه نکته به وزیر اطلاعات خاطرنشان کرد« بازداشت و بازجویی و فشار بر فرزندم آنهم بخاطر مواضع سیاسی پدرش نه تنها مغایراصل قانونی بودن جرایم و مجازت هاست بلکه مغایر شرع و نص صریح قرآن کریم است.»

همسر مهدی کروبی گفت: «مناسب است به جنابعالی و دیگران یادآور شوم که اینگونه فشارها بر همسرم کارساز نیست و در یک کلمه؛ آب در هاون کوفتن است.

در پایان افزود «با وجود آنکه می دانم سخن از قانون آنهم با مجموعه هایی که خود را فراتر از قانون می پندارند سخن مأنوسی نیست، اما لازم می دانم تجربه شخصی ام از دوران مبارزه و یورش چند باره ساواک پهلوی از سال ۴۲ تا پیروزی انقلاب را با شما در میان بگذارم. در آن حکومت خودکامه، ساواک اقدام به ورود، تفتیش و بازرسی منزل مسکونی مان بدون حضور همسرم و یا من نکرد.»

گفتنی است حزب اعتماد ملی در نامه‌ای سرگشاده به رئیس دستگاه قضایی، از وضعیت حسین کروبی، عضو شورای مرکزی این حزب در زندان ابراز نگرانی کرده و از ابراهیم رئیسی خواسته که به این پرونده ورود کند.

فرزند مهدی کروبی روز 14 ژانویه و روز پس از مراجعه ماموران امنیتی به خانه‌اش، خود را به مقامات قضایی معرفی کرده و از آن زمان در بازداشت موقت به سر می‌برد. او در تماس تلفنی با همسرش گفته که به خاطر انتشار نامه‌ پدرش به خامنه‌ای متهم شده است.

مهدی کروبی، کاندیدای ریاست جمهوری در سال 2009 و از رهبران اعتراضات این سال، روز 11 ژانویه و پس از اذعان سپاه به شلیک موشک به هواپیمای مسافربری، مسئولیت مستقیم این ماجرا را متوجه خامنه‌ای به عنوان فرمانده کل قوا دانست. او در نامه‌ای سرگشاده نوشت، اگر خامنه‌ای از فاجعه مطلع بوده و اجازه «فریب مردم» را داده و یا از آن بی‌خبر بوده، در هر دو حالت، صلاحیت رهبری را ندارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید