تلویزیون ایران سخنرانی روحانی را در جمع استانداران پخش نکرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

معاون ارتباطات و اطلاع‌رسانی دفتر رییس جمهوری ایران، اعلام کرد که علی‌رغم هماهنگی‌هایی که از قبل انجام شده بود، صداوسیما از پخش مستقیم سخنرانی حسن روحانی خودداری کرد.

علی رضا معزی، دوشنبه 27 ژانویه 2020، در توییتر نوشت: «هم اکنون رییس جمهور در حال سخنرانی در همایش استانداران و فرمانداران سراسر کشور است و صداوسیما علیرغم هماهنگی های به عمل آمده از پخش زنده سخنان رییس جمهور امنتاع می کند.»

او از عدم پاسخگویی «مدیران مربوطه» پس از تماس هایی که انجام داده بود، خبر داد.

صداوسیما، سازمانی است که رئیس آن توسط رهبر جمهوری اسلامی تعیین می شود و به عنوان نهادی شناخته می شود که نظرات او را منعکس می کند. چندی پیش تنش ها میان صداوسیما و دولت بار دیگر افزایش یافت.

حسام الدین آشنا، مشاور روحانی و نماینده قوه مجریه در شورای نظارت بر سازمان صداوسیما در نامه‌ای به رئیس شورای نظارت بر صداوسیما، نسبت به چگونگی بازتاب اعتراضات 98 در این رسانه اعتراض کرد.

او در این نامه صداوسیما را متهم کرد که به دنبال هدف‌گیری دولت و اتخاذ یک رویکرد جناحی و سیاست‌زده است.

مشاور روحانی، بار دیگر، همزمان با سانحه سرنگونی هواپیمای اوکراینی، عملکرد صداوسیما را «غیرحرفه‌ای، سیاست‌زده و همراه با تحلیل‌های مغرضانه» خواند.

او با انتقاد از اظهارنظرهای کارشناسان و مهمانانی که در این رسانه حاضر می شوند تحلیل های آنها را «نسنجیده و توهین‌آمیز» توصیف کرد که بر «بغرنج‌تر شدن شرایط» می افزایند و «شکاف‌های ایجاد شده» را «تعمیق» می‌کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید