دو ولسوالی در ولایت بلخ افغانستان از وجود طالبان پاکسازی شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

وزارت دفاع ملی افغانستان دوشنبه 27 ژانویه تایید کرد، در نتیجه عملیات نیروهای امنیتی، ولسوالی های «نهرشاهی و بلخ» در ولایت بلخ در شمال کشور از وجود جنگجویان طالبان پاکسازی شد.

فواد امان، معاون سخنگوی این وزارت در صفحه رسمی توییترش نوشت، این ولسوالی ها در ادامه عملیات «شاهین» از وجود طالبان پاکسازی شد و این عملیات در ولسوالی های «شوتیپه، زارع و چمتال» ولایت بلخ ادامه دارد.

قابل ذکر است که ریاست عمومی امنیت ملی افغانستان یکشنبه 26 ژانویه از دستگیری معاون استخبارات طالبان و مسئول جمع آوری عشر و زکات (مالیات) برای ولسوالی جلریز ولایت میدان وردک خبر داد.

این نهاد با نشر خبرنامه‌ای نوشت، قطعات خاص امنیت ملی عملیاتی را بالای قرارگاه گروه طالبان در روستاهای «احمد خیل و محمد نورخیل» ولایت میدان وردک انجام دادند.

در این خبرنامه آمده بود، در نتیجه معاون استخبارات طالبان با پنج فرد کلیدی این گروه دستگیر شدند و مقداری وسایل نظامی این گروه نیز به دست آمد.

این رویداد در شرایطی رخ داده که سهیل شاهین، سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر اخیراً گفته بود که توافقنامه صلح این گروه با امریکا در پایان ماه جاری میلادی امضا خواهد شد و خشونت‌ها در افغانستان کاهش خواهد یافت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید