سردار جلالی: همه مقر‌های آمریکایی در حوزه 700 کیلومتری در تیررس ما هستند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

یکی از فرماندهان سپاه پاسداران ایران ضمن اشاره به حمله موشکی ایران به پایگاه نظامی آمریکایی «عین الاسد» گفته است که «در حوزه 700 کیلومتری هیچ مقر آمریکایی اعم از شناور یا استقراری از تیر رس ما در امان نیست».

به گزارش خبرگزاری تسنیم، سردار غلامرضا جلالی، رئیس پدافند غیرعامل سپاه شامگاه جمعه طی سخنانی در مسجد «چهارمردان» قم گفت: «آمریکایی‌ها به شکل بزدلانه‌ای سردار ما را به شهادت رساندند، زیرا این نوع ترور برای آن‌ها هیچ فخری نداشت، زیرا فرودگاه بغداد تحت تسلط شرکت‌های آمریکایی و اسرائیلی است، و تمام تردد‌ها و حتی کوچکترین تحرکات پروازی نیز در کنترل این فرودگاه است. اینکه یک مسافری را در یک هواپیمای غیر نظامی و عادی کنترل کنند، به آن برتری اطلاعاتی گفته نمی‌شود و آمریکایی‌ها نمی‌توانند به این مساله افتخاری کنند».

قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران روز جمعه 3 ژانویه 2020 در حمله هوایی به کاروان خودروی او و فرماندهان گروه حشد شعبی در فرودگاه بغداد کشته شده است. به گفته وزارت دفاع آمریکا دستور این حمله را دونالد ترامپ، رئیس جمهوری و فرمانده کل قوای این کشور صادر کرده است.

ابتدا دولت عراق گزارش کرد که در حمله راکتی به ترمینال حمل بار فرودگاه بغداد دو خودرو آسیب دیده‌اند و چند نفر مجروح شده‌اند.

ساعتی بعد گروه شبه نظامی شیعه حشد الشعبی عراق که مورد حمایت ایران است از کشته شدن یک مقام ارشد خود به همراه دو مهمان مهم در حمله هوایی در فرودگاه بغداد خبر داد. کمی بعد تلویزیون دولتی عراق گزارش کرد یکی از کشته‌شدگان را سرلشکر قاسم سلیمانی فرمانده سرشناس سپاه قدس بوده و همراه او ابو مهدی مهندس، معاون رهبر حشد الشعبی و محمد جابری، مدیر روابط عمومی این گروه شیعه هم کشته شده‌اند.

پس از این حادثه مقامات جمهوری اسلامی و فرماندهان سپاه اعلام کردند که «انتقام سختی» از آمریکا خواهند گرفت. سپاه همزمان با برگزاری مراسم خاکسپاری قاسم سلیمانی حملات موشکی خود را به پایگاه نظامی آمریکایی «عین الاسد» در عراق آغاز کرد. به گفته ایران حدود 20 موشک به سوی این پایگاه شلیک شد، اما پس از پایان حمله مشخص شد که هیچ آسیبی به نیروهی آمریکایی‌نرسیده است. دولت عراق که پیشتر اطلاعات از قبیل مکان و زمان حمله موشکی ایران را به آمریکایی‌ها داده بود، اعلام کرد در این حمله هیچ آسیبی به نیروهایش و نیروهای آمریکایی نرسید.

ایالات متحده نیز پس از پایان حمله موشکی در بیانیه‌ای اعلام کرد، در حمله موشکی سپاه پاسداران به پایگاه عین الاسد هیچ آسیبی نه از لحاظ فنی و نه از حیث تلفانی جانی به آمریکایی‌ها نرسید.

ایران ادعا کرد که بیش از 80 سرباز آمریکایی در این حمله کشته شدند و تمام ابزار‌های فنی این پایگاه توسط موشک‌ها سپاه ویران شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید