خطر دیپورت دو خواهر اهوازی پناهنده از لبنان به ایران

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابع حقوق بشری روز شنبه 25 ژانویه 2020 خبر دادند که دستگاه امنیتی لبنان 2 خواهر عرب اهوازی که از سوی کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحده پذیرفته شده‌اند، بازداشت کرده و اکنون این خواهر با خطر دیپورت به ایران مواجهه هستند.

به گزارش نهادهای حقوق بشری اهوازی، مریم و نهايه عفری، پس از آنکه درخواست پناهندگی‌شان در آمریکا پذیرفته شده و خود را آماده ترک لبنان و سفر به آمریکا می‌کردند، از سوی سازمان امنیت لبنان بازداشت شده و هم اکنون در خطر بازگردانده شدن به ایران هستند.

سازمان حقوق بشر اهواز، روز شنبه 25 ژانویه 2020 با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد دو زن عرب اهوازی که درخواست پناهندگی‌شان از سوی کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل پذیرفته شده، پس از 10 سال زندگی در لبنان از سوی سازمان امنیت این کشور بازداشت شده و به مکان نامعلومی منتقل شده‌اند.

در این بیانیه آمده « سازمان امنیت لبنان دو خواهر اهوازی را که به مدت یک دهه در این کشور ساکن بوده و به شماره 245 - 09C0055LE. پناهنده رسمی سازمان ملل متحد بودند، قبل از خروج از لبنان به مقصد آمریکا، بازداشت کرد.»

این سازمان همچنین به نقل از دوستان و نزدیکان خواهران عفری گزارش کرد که «سازمان امنیت لبنان حدود 10 روز پیش به منزل آنها حمله کرده و آنها را به مکان نامعلومی برده و هنوز هیچ اطلاعی از سرنوشت آنها در دست نیست.»

بر همین اساس همسایگان خواهران عفری نیز گفته‌اند نیروهایی که به منزل آنها در بیروت حمله کرده‌اند، از سازمان امنیت لبنان بوده و این دو خواهر را در حالی اوراق شناسایی کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل در دست داشتند، بازداشت کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید