جعبه‌ سیاه هواپیمای اوکراینی در ایران بازخوانی می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

علی‌رغم تعهد تهران به کییف برای تحویل دادن جعبه‌سیاه هواپیمای اوکراینی ساقط شده توسط سپاه پاسداران، عضو کمیسیون عمران مجلس شورا روز یک‌شنبه 26 ژانویه 2020 از بازخوانی و بررسی جعبه‌سیاه این هواپیما در داخل ایران خبر داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم «فرج‌الله رجبی»، عضو کمیسیون عمران مجلس شورا در مصاحبه‌ای مطبوعاتی گفت:‌ «وزارت راه و شهرسازی در صدد آن است که جعبه سیاه را در ایران بخواند.»

عضو کمیسیون عمران مجلس تاکید کرد:‌ «سیاست ما این است که جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی در ایران بماند و در همین جا بازخوانی شود».

پیشتر «وادیم پریستایکو» وزیر امور خارجه اوکراین، 13 ژانویه 2020 اعلام کرد تهران متعهد شده که دو جعبه سیاه هواپیمای سرنگون‌شده را به کییف تحویل دهد.

در همین حال تارنمای «سازمان هواپیمایی کشوری» روز سه‌شنبه 21 ژانویه 2020 در دومین گزارش مقدماتی بررسی سانحه پرواز 752 از درخواست رسمی مقامات ایران از آمریکا و فرانسه جهت ارسال تجهیزات برای خواندن جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی خبر داد.

گفتنی است تلویزیون ایران صبح روز چهارشنبه 8 ژانویه از کشته شدن مسافران هواپیمای مسافربری اوکراینی که در نزدیکی تهران سقوط کرده خبر داد.

فرمانده هوافضای سپاه پاسداران ایران روز شنبه 11 ژانویه 2020 اعتراف کرد که سپاه هواپیمای اوکراینی را اشتباهی سرنگون کرده است. در حالی که تا کمتر از 24 ساعت پیش کلیه مسئولان سیاسی و نظامی و مسئولان هواپیمایی ایران، فرضیه برخورد موشک با هواپیمای مسافربری اوکراینی را قویا نفی کرده، کار را به حدود تمسخر و تهدید خبرنگاران ومتهم سازی آنها به خدمت به منافع آمریکا و شرکت در بازی روانی علیه نظام ولایت فقیه رساندند، به ناگهان چرخش 180 درجه‌ای موضع مقامات مسئول در بالاترین سطوح در خصوص این سانحه مشاهده شد و از روز صبح 11 ژانویه، رسانه‌های منطقه‌ای و جهانی اعترافات ستاد مشترک ارتش و به دنبال آن حسن روحانی رئیس جمهوری و لحظاتی قبل امیر علی حاجی زاده فرمانده هوا فضای سپاه پاسداران را پوشش می‌دهند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید