ترامپ سه شنبه آینده، طرح صلح خود میان فلسطین و اسرائیل را اعلام خواهد کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا، طرح صلح خود میان فلسطینی‌ها و اسرائیل را سه شنبه، 28 ژانویه در ساعت 17:00 به وقت گرینویچ اعلام خواهد کرد.

یک منبع آگاه آمریکایی به رویترز گفته است که ترامپ روز دوشنبه 27 ژانویه، دو نشست پیاپی با بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل و بنی گانتز، رقیب سیاسی وی خواهد داشت و به احتمال زیاد، آن‌ها را در جریان جزئیاتی ازطرح خود برای صلح در خاورمیانه قرار خواهد داد.

این منبع افزود: ترامپ ابتدا با نتانیاهو و سپس با رقیب سیاسی وی، گانتز دیدار خواهد کرد و مذاکرات، تا روز سه‌شنبه، ادامه خواهد یافت.

پیشتر نتانیاهو گفته بود كه روز دوشنبه و سه‌شنبه، با ترامپ دیدار خواهد كرد، در حالی كه گانتز گفته است كه روز دوشنبه با رئیس جمهور آمریكا ملاقات دارد.

اسماعیل هنیه: طرح آمریکا، جا نخواهد افتاد

از سوی دیگر، اسماعیل هنیه، رئیس دفتر سیاسی حماس، یک‌شنبه 26 ژانویه با تأکید بر این که طرح صلح آمریکا «جا نخواهد افتاد»، افزود: این طرح ممکن است فلسطینی ها را به «مرحله جدیدی از مبارزات خود»، رهنمون سازد.

هنیه یکشنبه 26 ژانویه در یک اظهار نظر مطبوعاتی، با بیان اینکه حماس آنچه را که وی «توطئه» توصیف کرد، رد می کند، افزود: «ما آن را به عنوان یک نبرد در نظر گرفته و پاپس کشیدن از آن بر ما حرام است.»

حمله هوایی به غزه

این در حالی بود که ارتش اسرائیل اعلام کرد، یک هواپیمای نظامی اسرائیل، عصر یکشنبه 26 ژانویه، مکانی مربوط به جنبش حماس در جنوب نوار غزه را هدف حمله هوایی خود قرار داد.

ارتش اسرائیل افزود: این حمله «در پاسخ به شلیک موشک و بالن‌های انفجاری از نوار غزه به سمت اسرائیل در اوایل امروز انجام شد.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید