تظاهرکنندگان عراقی: مقتدی صدر به ما خیانت کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

کمیته‌های هماهنگی تظاهرات عراق روز شنبه 25 ژانویه گفتتند مقتدی صدر رهبر جنبش صدرها به آنها خیانت کرده است.

کمیته هماهنگی تظاهرات که از معترضان عراقی تشکیل شده است در بیانیه‌ای تند از روحانی شیعه مقتدی صدر به شدت انتقاد کرده و گفته است صدر به «آزادگان» عراق خیانت کرده است.

Advertisement

کمیته هماهنگی تظاهرات اعتراضی عراق همچنین تأکید کرد که تظاهرکنندگان عراقی با فتوای مذهبی یا توییتر قتدی صدر به صحنه نیامدند که با فتوای او یا توییتر او میدان‌های تظاهرات را ترک کنند. این کمیته از صدر و هوادارانش خواست تا بر پایان صبر و حوصله و مقاومت تظاهرکنندگان شرط نکند تظاهرکنندگان صبور هستند و تا تحقق خواسته‎هایشان در میدان‌ها تظاهر باقی خواهند ماند.

در همین حال ، کمیته هماهنگی رهبری صدری‌ها را به «سوار شدن بر موج اعتراضات» و تلاش برای «بهره برداری» از آن متهم کرد.

معترضان اعلام کردند که آنها به «ابزاری» برای داد و ستد و زد و بند در یک تجارت‌ سیاسی مانند آنچه «مقتدی صدر» انجام داد، نخواهند بود بلکه تا تحقق کامل خواسته‌هایشان در میادین اعتراضات باقی خواهند ماند.

کمیته‌های هماهنگی به داد و ستد مقتدی صدر با ایران پرداخته و اعلام کرد که صدر در ازای «خیانت خود به آزادگان عراق» وعده ریاست حکومت این کشور را از تهران دریافت کرده است.

مقتدی صدر روز گذشته از اینکه تظاهرکنندگان عراقی تظاهرات او علیه آمریکا که به گفته بسیاری از تحلیلگران عراق به درخواست تهران صورت گرفته است، از تظاهر کنندگان انتقاد کرد و گفت، او امید خود را نسبت به معترضان از دست داده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم