انفجار در شهر کابل یک کشته و چهار زخمی برجای گذاشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت امور داخله افغانستان تایید کرد، در نتیجه یک حمله انفجاری شامگاه شنبه 25 ژانویه در شهر کابل یک نفر کشته و چهار نفر دیگر زخمی شدند.

نصرت رحیمی، سخنگوی این وزارت در صفحه رسمی توییترش نوشت، یک رنجر پولیس در ساحه «کوته سنگی» مربوط حوزه سوم امنیتی شهر کابل آماج انفجار یک ماین مقناطیسی قرار گرفت.

رحیمی تایید کرد، در این رویداد یک غیرنظامی کشته و چهار غیرنظامی دیگر زخمی شدند. تا کنون هیچ فرد یا گروهی مسئولیت این حمله را به عهده نگرفته است.

قابل ذکر است که منابع طالبان اخیراً به رسانه ها گفته بودند که رهبر این گروه در مورد طرح «کاهش خشونت ها» توافق کرده است که این طرح شامل کاهش حملات انتحاری و انفجاری در شهرهای افغانستان می‌شود.

سهیل شاهین، سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر به تاریخ 19 ژانویه 2020 با فرستادن بیانیه‌یی به روزنامۀ «دان» پاکستان، ابراز امیدواری کرد که توافقنامه صلح میان این گروه و امریکا تا پایان ماۀ جاری امضاء خواهد شد.

سهیل شاهین افزود، پیش از امضای این توافق، طالبان آماده‌اند تا عملیات نظامی شان را کاهش دهند: «هدف از [کاهش خشونت] فراهم کردن محیط امن برای نیروهای خارجی برای خروج از افغانستان است».

اما حکومت افغانستان به تاریخ 17 ژانویه تاکید کرد، صلح برای شان یک اولویت اساسی است و تأمین آتش بس یگانه راه برای رسیدن به یک صلح پایدار می ‌باشد و کاهش خشونت ها جنبه عملی ندارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید