پمپئو شرکت‌ها و کشورهای طرف معامله با ایران را تهدید به تحریم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا شامگاه پنجشنبه 23 ژانویه 2020 ضمن تاکید بر ادامه فشارهای حداکثری علیه ایران تا تغییر رفتار رژیم این کشور، تهدید کرد واشینگتن تحریم‌هایی را علیه شرکت‌های چینی فعال در هنگ کنگ که با رژیم تهران طرف قرارداد هستند، اعمال خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار العربیه از واشینگتن مایک پمپئو شرکت‌ها و کشورهای طرف قرارداد با ایران را به اعمال تحریم‌های بيشترى از سوى آمریکا تهدید کرد.
پمپئو در حساب کاربری خود بر شبکه «توئیتر» نوشت: «اعمال فشارهای حداکثری بر رژیم ایران را تا تغییر رفتار آن ادامه خواهیم داد، امروز تحریم‌هایی علیه چین، هنگ کنگ و مؤسسات و افرادی که با بخش‌های نفت و پتروشیمی ایران طرف قرارداد هستند، اعمال کردیم».

وزیر خارجه آمریکا در ادامه با مخاطب قرار دادن کشورها و شرکت‌های طرف معامله ایران، گفت«چنانچه فعالیت‌های این رژیم را تسهیل کنید، مجازات خواهید شد».

وزارت امور خزانه‌داری ایالات متحده آمریکا پنجشنبه اعلام کرد چند فرد و نهاد مرتبط با صنایع نفت و پتروشیمی ایران را به فهرست تحریم‌ها افزوده است.

براساس بیانیه وزارت امور خزانه‌داری آمریکا این افراد و شرکت‌ها شامل یک تبعه ایرانی، یک تبعه چینی و 6 شرکت مستقر در امارات متحده عربی، چین و هنگ کنگ هستند.

ایالات متحده بر همین اساس علی بایندریان تبعه ایران، ژیکینگ ونگ تبعه چین و شرکت‌های بنتاکو دیامسیسی، جیاشیانگ، پیکویو، سِیگ انرژی، شرکت پتروشیمی شاندونگ کیاوانگوا و شرکت پتروشیمی تریلینس را به دلیل ارتباط با صنایع نفت و پتروشیمی ایران تحریم کرد.

در همین راستا استیون منوچین، وزیر خزانه‌داری آمریکا گفت: «بخش‌های نفت و پتروشیمی یکی از منابع اصلی تأمین مالی فعالیت‌های تروریستی جهانی رژیم ایران است.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید