پنس، جهان را به «ایستادگی مقتدرانه» در برابر ایران فرا خواند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

مایك پنس معاون رئيس‌جمهوری آمریكا روز پنج‌شنبه 23 ژانویه در بیت‌المقدس از تمامی رهبران جهان خواست كه «قاطعانه در برابر ایران بایستند.»

او از ایران به عنوان تنها كشورى یاد کرد كه در «رویکرد سیاسی» خود، منكر وقوع هولوکاست (کوره‌های آدم سوزی در آلمان نازی علیه یهودیان) است.

پنس در مراسمی در گرامیداشت هفتاد و پنجمین سالگرد آزادسازی اردوگاه نازی آشویتس گفت: «ما باید درکمال قدرت در برابر تنها دولت جهان بایستیم که سیاست آن، منکر وقوع هولوکاست است.»

معاون رئیس‌جمهوری ایالات متحده در اوایل این ماه اظهار داشت دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریكا از اروپایی‌ها می‌خواهد از برجام خارج شوند زیرا تهران باردیگر مخالفت خود را با تعهدات برجامی، اعلام كرده است.

پنس همچنین از تصمیم ترامپ برای حذف فیزیکی قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس‌ سپاه‌پاسداران در جریان حمله پهپادی به کاروان حامل وی در فرودگاه بغداد در3 ژانویه، تقدیر کرد.

پنس در عین حال ضمن تمجید از تصمیم ترامپ قبل از حذف سلیمانی در بمباران شبه‌نظامیان حزب‌الله عراق که در قتل یک پیمانکار آمریکایی در عراق دست داشت، تاکید کرد آمریکا برای نخستین بار بعد از 10 سال، اقدام به بمباران شبه نظامیان عراقی وابسته به ایران کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید