غنی: جنگجویان طالبان از جنگ خسته، اما رهبران‌شان در قطر از چند همسری لذت می‌برند

جواب طالبان: سخنان اشرف غنی غیر مسئولانه است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان در این روزها در شهر داووس سویس به سر می برد و در گفتگو با شبکه «CNBC» گفت، جنگجویان طالبان از جنگ خسته شده اند، اما رهبران این گروه در قطر همسران چهارم و پنجم شان را می گیرند و لذت می برند.

محمد اشرف غنی برای اشتراک در نشست مجمع جهانی اقتصاد در شهر داووس سویس رفته با مقام های برخی کشورها از جمله با دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده امریکا دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش طلوع نیوز، غنی گفته است: «اگر طالبان آماده هستند تا پایان خشونت ‌ها را ببینند، در این صورت جامعۀ افغانستان آماده ‌است آنان را به خود مدغم سازد؛ اما اگر آنان صلح را یک وسیله برای برانداختن حکومت در جامعه می ‌بینند، در آنصورت حکومت و جامعه بسیج خواهند شد».
وی اضافه کرد: «مردمی که در دوحه نشسته اند، همسران چهارم و پنجم شان را می‌گیرند و لذت می‌برند؛ آنان در حال مبدل شدن به سرمایه‌گذارن هستند».

غنی در مورد خروج نیروهای خارجی از افغانستان گفت: «امنیت یک مشکل است و هیچ کسی گفته نمی ‌تواند بگوید که نیست؛ اما افغانستان در یک مسیر درستی قرار دارد. پیش از انتخابات 65 درصد از افغانان به این باور بودند که کشورشان در مسیر مثبت به پیش می‌رود».

قابل ذکر است که گروه طالبان در شهر دوحه قطر یک دفتر سیاسی دارد که ملا عبدالغنی برادر، رئیس این دفتر و سهیل شاهین سخنگوی این دفتر هستند.

واکنش طالبان به سخنان اشرف غنی در داووس

ذبیح الله مجاهد، سخنگوی گروه طالبان پنج شنبه 23 ژانویه به سخنان محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان در شهر داووس سویس واکنش نشان داده گفت، اظهارات غنی «غیرمسئولانه بنا بر نا آگاهی» بود.

مجاهد در صفحه رسمی توییترش نوشت، محمد اشرف غنی علیه مسئولان دفتر سیاسی طالبان اتهامات به دور از حقیقت را وارد کرد.
او در ادامه نوشت، مبارزه سیاسی و نظامی گروه طالبان تا خروج کامل نیروهای خارجی از افغانستان ادامه خواهد داشت.

محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان در حاشیه نشست مجمع جهانی اقتصاد در شهر داووس سویس گفت، جنگجویان طالبان از جنگ خسته شده اند، اما رهبران این گروه در قطر همسران چهارم و پنجم شان را می گیرند و لذت می برند.

غنی گفت: «مردمی که در دوحه نشسته‌اند، همسران چهارم و پنجم شان را می‌گیرند و لذت می‌برند، آنان در حال مبدل شدن به سرمایه‌گذارن هستند».

قابل ذکر است که گروه طالبان در شهر دوحه قطر یک دفتر سیاسی دارد که ملا عبدالغنی برادر رئیس این دفتر و سهیل شاهین سخنگوی این دفتر هستند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size