سفیر سعودی در کابل: از ایجاد گروه بین‌المللی حمایت از صلح افغانستان حمایت می‌کنیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

جاسم بن محمد الخالدی، سفیر پادشاهی عربی سعودی در کابل چهارشنبه 22 ژانویه از ایجاد گروه بین‌المللی حمایت از روند صلح افغانستان حمایت کرد.

عبدالسلام رحیمی، وزیر دولت در امور صلح افغانستان با جاسم بن محمد الخالدی سفیر پادشاهی عربی سعودی در کابل دیدار نمود.

وزارت دولت در امور صلح افغانستان با نشر خبرنامه ای نوشت: «در این دیدار روی موضوعات مرتبط به صلح و ایجاد گروه بین‌المللی حمایت از روند صلح افغانستان گفت‌وگو و تبادل نظر شد».

در همین حال، جاسم بن محمد الخالدی، سفیر پادشاهی عربی سعودی در کابل از ایجاد این گروه استقبال کرد و آن را در تقویت اجماع بین‌المللی در روند صلح افغانستان یک گام مؤثر خواند.

قابل ذکر است که سهیل شاهین، سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر به تاریخ 19 ژانویه با فرستادن بیانیه‌یی به روزنامۀ «دان» پاکستان، ابراز امیدواری کرده‌ بود که توافق صلح میان این گروه و امریکا تا پایان ماۀ جاری امضاء خواهد شد.

او گفته بود، پیش از امضای این توافقنامه، طالبان آماده‌اند تا عملیات نظامی شان را کاهش دهند: «هدف از [کاهش خشونت] فراهم کردن محیط امن برای نیروهای خارجی برای خروج از افغانستان است.»

اما حکومت افغانستان به تاریخ 17 ژانویه تاکید کرد، صلح برای شان یک اولویت اساسی است و تأمین آتش بس یگانه راه برای رسیدن به یک صلح پایدار می‌ باشد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size