درخواست سعودی از آمریکا برای حذف نام سودان از لیست کشورهای حامی تروریسم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

پادشاهی عربی سعودی شامگاه چهارشنبه 22 ژانویه 2020 از ایالات متحده آمریکا خواست تا نام سودان را از لیست کشورهای حامی تروریسم بردارد.
به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی احمد قطان وزیر مشاور پادشاهی عربی سعودی در امور کشورهای آفریقایی شامگاه چهارشنبه 22 ژانویه ضمن تاکید بر ضرورت برداشتن نام سودان از لیست آمریکایی کشورهای حامی تروریسم، اظهارات مقامات آمریکایی در اینباره را مثبت ارزیابی کرد.
احمد قطان وزیر مشاور پادشاهی عربی سعودی در امور کشورهای آفریقایی چهارشنبه ضمن دیدار با دونالد بوث فرستاده آمریکایی به سودان بر حمایتهای ریاض از امنیت و ثبات این کشور و تحقق آرمانهای ملت سودانی برادر تاکید کرد.
احمد قطان همچنین تاکید کرد که پادشاهی عربی سعودی همواره به عنوان شریکی برای تحقق خیر و مصلحت برادران سودانی در کنار سودان خواهد ایستاد.
این مقام سعودی همچنین بر ضرورت هماهنگی و همکاری با تمامی کشورهای آفریقایی و کشورهای دوست تاکید کرد تا از اقدامات طرفهایی که تلاش دارند در مرحله انتقالی کارشکنی کرده و آن را از تحقق اهدافش بازداشته و به سودان ضرر برسانند، جلوگیری شود.
احمد قطان وزیر مشاور پادشاهی سعودی در امور کشورهای آفریقایی در این راستا همچنین بر ضرورت حمایت کامل از کشور برادر سودان و پشتیبانی از آن تاکید کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید