فراخوان فرمانده عملیات مشترک وزارت دفاع یمن برای پیشروی به سوی صنعا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

سرلشکر ستاد «صغیر بن عزیز» فرمانده عملیات مشترک در وزارت دفاع یمن بامداد چهارشنبه 22 ژانویه 2020 از ارتش ملی این کشور خواست تا به سوی صنعا پایتخت یمن پیشروی و آن را از دست گروه شبه‌نظامیان حوثی آزاد کند.

به گزارش العربیه و بنا بر بیانیه مرکز تبلیغات نیروهای مسلح یمن سرلشکر ستاد صغیر بن عزیز فرمانده عملیات مشترک وزارت دفاع یمن بامداد چهارشنبه و پس از مطلع شدن از روند پیشروی‌های ارتش ملی یمن در جبهه‌های نبرد در محورهای عملیاتی شهرستان «نهم» در شرق صنعا فرمان پیشروی به صنعا تا آزادسازی آن از دست شبه‌نظامیان حوثی را صادر کرد.

سرلشکر بن عزیز در پیامی صوتی به نیروهای ارتش ملی یمن گفت: «پیش به سوی صنعا، تا از خونریزی‌های بیشتر جلوگیری کنید و آوارگان به خانه‌هایشان بازگردند، و امنیت کودکان و زنان از بیرحمی شبه‌نظامیان حفظ شود».

او همچنین تاکید کرد که «نبرد صنعا نبردی سرنوشت‌سازی برای خلاصی از شبه‌نظامیان کودتاگر است» و ضمن دستور پیشروی به سوی پایتخت گفت:«وعده دیدار ما در صنعا.»

فراخون فرمانده عملیات مشترک در حالی است که ارتش ملی یمن با پشتیبانی ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن نبردهای خود را علیه شبه‌نظامیان حوثی ادامه داده و پیروزی‌های چشم‌گیری را در جبه نهم در شرق صنعا محقق ساخته است.

این در حالی است که همزمان با پیشروی‌های ارتش ملی یمن در امتداد جبهه نهم در شرق خطوط دفاعی حوثی‌ها فروپاشیده و تلفات سنگینی متحمل شدند.

از سویی جبهه شهرستان نهم در شرق صنعا پایتخت برای پنجمین روز متوالی شاهد ادامه درگیری‌های سنگینی میان نیروهای ارتش ملی یمن با پشتیبانی ائتلاف و شبه‌نظامیان حوثی بوده است و نیروهای ارتش توانستند پیشروی‌های چشم‌گیری را محقق و خطوط دفاعی حوثی‌ها را متلاشی سازند که در پی آن شماری از عناصر حوثی از جمله چند تن از فرماندهان برجسته آنها کشته و زخمی شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید