حزب‌الله رئیس‌جمهوری عراق را تهدید کرد؛ چنانچه با ترامپ دیدار کند برکنار خواهد شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

گروه شبه‌نظامی حزب‌الله عراق وابسته به ایران شامگاه سه‌شنبه 21 ژانویه 2020 «برهم صالح» رئیس‌جمهوری عراق را تهدید کرد چنانچه با دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری ایالات‌متحده آمریکا دیدار کند از پست ریاست‌جمهوری در بغداد برکنار خواهد شد.

گروه شبه‌نظامی حزب‌الله عراق سه‌شنبه در صفحه کاربری خود در شبکه «توئیتر» تهدید کرد چنانچه برهم صالح رئیس‌جمهوری عراق در حاشیه کنفرانس اقتصادی داووس با دونالد ترامپ رئیس جمهوری‌ایالات متحده دیدار کند او را از مقام ریاست‌جمهوری در بغداد طرد خواهد کرد.

در همین راستا حسن سالم نماینده فراکسیون پارلمانی صادقون سه‌شنبه از برهم صالح خواست تا دیدار با ترامپ را نپذیرد.

شایان ذکر است برهم صالح رئیس‌جمهوری عراق در کنفرانس اقتصادی داووس که فعالیت‌هایش را سه‌شنبه آغازه کرده است مشارکت می‌کند.

در همین راستا اخباری درباره احتمال لغو مشارکت او به دلیل بحران سیاسی که عراق با آن مواجه است و همچنین انجام رایزنی‌هایی جدی برای تعیین نخست‌وزیر به جانشینی عادل عبدالمهدی نخست‌وزیر مستعفی پیشین، انتشار یافته است.

قرار است برهم صالح طی مشارکت خود در کنفرانس داووس چهارشنبه درباره اوضاع و تحولات کنونی کشورش و منطقه به ایراد سخنرانی بپردازد.

برهم صالح رئیس‌جمهوری عراق بر اساس برنامه سفر خود و همان‌طور که کاخ سفید پیشتر اعلام کرده قرار است در حاشیه کنفرانس داووس با دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا دیدار کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید