پیرترین بازیکن حرفه‌ای فوتبال جهان 75 سال سن دارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

عزالدین بهادر بازیکن تیم فوتبال «6 اکتبر» مصر به زودی به عنوان پیرترین بازیکن حرفه‌ای فوتبال جهان وارد کتاب رکوردهای گینس می‌شود. این فوتبالیست مصری 75 سال سن دارد.

فدراسیون فوتبال مصر روز سه‌شنبه در حساب توئیتر خود اعلام کرد که در پنجره زمستانی نقل و انتقالات در لیگ این کشور، عز الدین بهادر با تیم دسته سومی «6 اکتبر» قرارداد رسمی امضاء کرد.

قرار است نام این بازیکن کهنسال پس از حضور در بازی که با حضور نمایندگان گینس برگزار می‌شود، به عنوان پیرترین بازیکن حرفه‌ای فوتبال جهان وارد کتاب رکوردهای گینس شود.

در سال 2019 با پیوستن شونسوکی ناکومورای 41 ساله به تیم فوتبال یوکوهامای ژاپن برای بازی در کنار کازویوشی میورای 52 ساله، عنوان مسن‌ترین زوج فوتبال جهان به این دو نفر و این باشگاه رسید.

ناکومورا فوتبال حرفه‌ای خود را در سال 1997 آغاز کرد و سابقه بازی در سلتیک اسکاتلند را نیز در کارنامه خود دارد. باشگاه یوکوهاما اعلام کرد ناکومورا که از باشگاه جوبیلیو ایواتا به این باشگاه آمده، یک عنصر مهم برای بازگرداندن یوکوهاما به لیگ برتر ژاپن است.

کازویوشی میورای 52 ساله قرار دارد که سال 2017 سی و چهارمین سال حضور در سطح حرفه‌ای فوتبال را جشن گرفت و عنوان طولانی‌ترین دوران حرفه‌ای تاریخ فوتبال را از آن خود کرد. او همچنین کهنسال‌ترین گلزن فوتبال حرفه‌ای جهان است؛ لقبی که پیش از آن در اختیار ستانلی ماتیوس بریتانیایی بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size