سفیر آمریکا: تعیین جایزه برای سر ترامپ نشان از ماهیت تروریستی ایران است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سفیر ایالات‌متحده آمریکا روز سه‌شنبه 21 ژانویه 2020 گفت که تعیین جایزه برای سر ترامپ به ماهیت تروریستی حکومت ایران اشاره دارد.

به گزارش رویترز «رابرت وود» سفیر آمریکا در امور خلع سلاح هسته‌ای در ژنو، قرار دادن این جایزه برای سر ترامپ را اقدامی مضحک توصیف کرد.

رابرت وود در ادامه گفت: «این جایزه به ماهیت تروریستی حکومت ایران اشاره دارد.»

گفتنی است روز سه شنبه 21 ژانویه 2020 احمد حمزه نماینده مردم کهنوج در مجلس ایران با بیان این‌که «اگر همه کرمانی‌ها در راه حاج قاسم شهید شوند، ابایی ندارند»، اعلام کرد که به نیابت از مردم کرمان برای هر کس که ترامپ را به قتل برساند «سه میلیون دلار جایزه نقدی» می‌دهد.

او در ادامه افزود «این جایزه به نیابت از مردم کرمان به عنوان زادگاه سردار شهید قاسم سلیمانی است و هر کرمانی برای تامین این جایزه 1 دلار خواهد پرداخت.»

حمزه با بیان اینکه اگر امروز جنگ‌افزار هسته‌ای داشتیم از تهدید مصون بودیم از عدم انجام تعهدات توسط اروپا خبر داد و تاکید کرد که ایران باید هر چه سریع‌تر از NPT خارج شود و انفجارهای شکاف و جوش هسته‌ای را انجام دهد و به دنیا اعلام کند که به باشگاه قدرت‌های هسته‌ای پیوسته است.
او جنگ افزار هسته‌ای را مصونیت‌آفرین دانست و در دستور کار قرار گرفتن موشک‌هایی با بُرد زیاد و دارای ظرفیت قابل حمل کلاهک‌های نامتعارف را خواستار شد و آن را حق طبیعی ایران قلمداد کرد.

این در حالی است که پیش از این، رهبر جمهوری اسلامی، فتوایی صادر کرد که بر اساس آن ساخت سلاح هسته‌ای را از نظر فقهی و شرعی، حرام دانست و توانایی ایران را هسته‌ای و علمی عنوان کرده و افزود: «ما به دنبال سلاح هسته‌ای هم نیستیم؛ بعضی گفتند که سلاح هسته‌ای تولید کنیم ولی مصرف نکنیم. اشتباه است! چون با هزینه بالا تولید می‌کنیم ولی استفاده نمی‌کنیم و طرف هم می‌داند که ما استفاده نمی‌کنیم».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size