وزیر خارجه امارات: ما از برقراری صلح و ثبات در لیبی حمایت می‌کنیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شیخ عبدالله بن زاید آل نهیان ، وزیر امور خارجه و همکاری‌های بین المللی امارات متحده عربی که ریاست هیأت دولتی شرکت کننده ابوظبی در کنفرانس بین المللی برلین پیرامون بحران لیبی را به عهده دارد، روز یکشنبه 19 ژانویه 2020، در مصاحبه‌ای در حاشیه فعالیت‌های کنفرانس برلین گفت، امارات از برقراری صلح و ثبات در لیبی حمایت می‌کند.

کنفرانس برلین به سرپرستی سازمان ملل و با حضور گسترده بین المللی روسای و وزرای امور خارجه شماری از کشورهای جهان روز یکشنبه در برلین پایتخت آلمان برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری رسمی امارات «وام»، شیخ عبدالله بن زاید با تمجید از تلاش‌های آلمان برای میزبانی از این کنفرانس مهم بین المللی که برای یافتن یک راه حل سیاسی برای بحران لیبی برگزار شده است، گفت: «امارات متحده عربی همواره پیام صلح و توسعه را به جهانیان ارسال کرده و از استقرار امنیت و ثبات در کشور برادر لیبی حمایت می‌کند».

او افزود: « سیاست امارات در باره لیبی بر عدم دخالت در امور داخلی، کمک و حمایت از مردم لیبی برای تحقق اهداف و آرزوهای ملی در تشکیل دولت ملی و قانونی جهت تحکیم ستون‌های اساسی دولت و دستیابی به وحدت و توسعه، پشتیبانی می‌کند».

او شیخ عبدالله بن زاید با اشاره به سرپرستی سازمان ملل متحد برای این کنفرانس مهم بین المللی و تلاش‌های فرستاده ویژه این سازمان به لیبی، گفت: «ضروری است که نتایج این کنفرانس به عنوان پایه و اساس برای هر راه حل سیاسی در آینده جهت برقراری امنیت و ثبات برای مردم لیبی باشد».

وزیر خارجه امارات با اشاره به روابط استراتژیک و پایدار بین امارات و آلمان، بر رشد و توسعه مستمر این روابط تاکید کرد و گفت امارات علاقمند است روابط خود را در زمینه‌های مختلف از جمله همکاری مشترک با آلمان تقویت کند.

او تاکید کرد که تقویت روابط دو کشور به نفع مردم دو کشور دوست خواهد بود.

گفتنی است که دو کشور دولت امارات متحده عربی و آلمان دارای روابط بسیار نزدیک و محکم در زمینه‌های اقتصادی و تجاری هستند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید