عضو فراکسیون ورزش مجلس: ایران از کنفدراسیون آسیا به دادگاه CAS شکایت می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

پس از محرورمیت ایران از میزبانی در لیگ قهرمانی آسیا غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی، عضو فراکسیون ورزش مجلس ایران روز دوشنبه 20 ژانویه 2020 از شکایت تهران از کنفدراسیون آسیا به دادگاه CAS خبر داد.

جعفرزاده ایمن‌آبادی در گفت‌‌وگو با خبرگزاری خانه ملت در تشریح جلسه فراکسیون ورزش مجلس با مسعود سلطانی‌فر، وزیر ورزش و جوانان پیرامون محرومیت ایران از میزبانی‌ لیگ قهرمانان آسیا، مدعی شد: «محرومیت ایران از میزبانی‌ لیگ قهرمانان آسیا مغایر بند 72 این اساسنامه بوده و همچنین مغایر با ارزش‌های جنبش المپیک است. از طرفی مهمترین نقش کمیته بین الملی المپیک مقابله با استفاده نا به جا از ورزش و ترویج صلح است در حالی که تصمیم اخیر کنفدراسیون آسیا در خصوص محرومیت ایران از میزبانی در لیگ قهرمانی آسیا کاملا سیاسی بوده و مسابقات آسیایی را از یک کشور پر تماشاگر محروم می‌کند. از سوی دیگر فلسفه برگزاری این بازی ها حضور تماشاگر در ورزشگاه‌ها است.»

این نماینده مجلس دهم ادامه داد: «در این جلسه مقرر شد ایران شکایتی از کنفدراسیون آسیا به دادگاه CAS وابسته به کمیته بین‌المللی المپیک مبنی بر اینکه برخی دولت‌های منطقه در اتخاذ تصمیمات مغایر با بنده‌های مربوط به صلح و نوع دوستی در اساسانه، دخالت می‌کنند.»

کنفدراسیون فوتبال آسیا در حکمی حق میزبانی نمایندگان ایران در بازی‌های لیگ قهرمانان آسیا را از تهران گرفت. دلیل اصلی این تصمیم «تنش‌های اخیر ایران با آمریکا» عنوان شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید