حمایت خانه تئاتر از تحریم جشنواره فجر

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

خانه تئاتر پس از حوادث اخیر در ایران روز یک‌شنبه 19 ژانویه 2020 ضمن حمایت از تحریم جشنواره فجر بیانیه‌ای منتشر کرد.

در این بیانیه آمده است «خانواده‌ با غیرت و شریفِ تئاتر در تمام این سال‌ها و ماه‌ها در کنار مردمِ مظلومِ ایران سختی‌ها و کمبودها و تحریم‌ها را تاب آورده و بعد از این هم تاب خواهد آورد. بی‌شک این تندبادِ سیاه از ما خواهد گذشت و ما با هم بارِ دیگر طعمِ شیرینِ لبخند را مزه خواهیم کرد.»

خانه تئاتر خاطرنشان کرد «جشنواره‌ بین‌المللی تئاتر، همه‌ شکوهِ تئاترِ ما نیست؛ روزها و شب‌های ما با وجودِ گونه‌گونگیِ اندیشه‌ها و نگاه‌ها زیباست. لطفاً این جشنواره و اتفاقاتِ آن را سیاسی نکنیم.»

خانه تئاتر در ادامه تحریم جشنواره تئاتر فجر را «اعتراضِ مدنی» توصیف کرده و تأکید کرد که باید این اعتراض را «برکت قلمداد کرد نه با واژگانی نظیر خودی و غیرخودی، یا اغتشاش و به هم زدن نظم جامعه بر طبلِ اشتباهات گذشته بکوبیم».

در بخش دیگری از بیانیه خانه تئاتر آمده است «از فضای تهدید و ارعاب جز ناامیدی و مرگ چیزی دیگر نمی‌زاید. بیاییم به گشایش و مهربانی فکر کنیم.»

خانه تئاتر همچنین از مسئولان خواست که «از برخوردهای احساسی و عجولانه با تهدیدهایی نظیر ممنوعیت کاری و حرفه‌ای برای هنرمندان معترض دوری کرده و اجازه دهند اعتراض‌های مدنی شکل و راه خود را ادامه دهند تا در آینده شاهد جامعه‌ای آرام و عاری از خشونت باشیم».

گفتنی است پس از هدف قرار دادن پرواز شماره 752 و کشته شدن 176 تن با دو موشک شلیک شده از پدافند سپاه پاسداران، هنرمندان عرصه‌های مختلف هنری در ایران به صورت رسمی در صفحات شبکه‌های اجتماعی اعلام کرده‌اند در جشنواره فجر شرکت نخواهند کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید