تظاهرکنندگان عراقی دفتر گروه‌ شبه نظامی حزب الله را در نجف به آتش کشیدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

تظاهر کنندگان عراقی بعد از ظهر روز شنبه 18 ژانویه 2020 دفتر مرکزی حزب الله عراق یکی از گروه‌های شبه نظامی وابسته به ایران را در شهر نجف به آتش کشیدند.

به گفته منابع العربیه در عراق ساختمان مرکزی حزب الله لبنان که نیروهای او به کشتن تظاهر کنندگان متهم هستند، به طور کلی به آتش کشیده شد.

معترضین عراقی همزمان با نزدیکی پایان مهلت تعیین شده توسط کمیته‌های هماهنگی تظاهرات، با اعتراضات گسترده خود ادارات دولتی در نجف را تعطیل کرده‌اند. این اعتراضات از روز جمعه شدت بیشتری به خود گرفت و قرار است تا روز دوشنبه که تاریخ پایان مهلت تعیین شده است، به راهپیمایی و اعتراضات خود ادامه دهند.

فعالان جنبش مردمی عراق با انقضای مهلت های اعطا شده به مقامات برای دستیابی به مطالبات شهروندان به ویژه در استان های جنوبی خواستار تشدید تظاهرات در 20 ژانویه شدند.

فراخوان برای تشدید اعتراضات عمومی

تعداد زیادی از معترضین استان‌های جنوبی از جمله دانشجویان دانشگاه‌ها و عشایر اطراف شهرها به میدان‌های اعتراضات سراز شدند.

تظاهرکنندگان عراقی تهدید کردند که در صورت عدم پاسخگویی به خواسته‌هایشان از سوی طبقه حاکم ایت کشور، تظاهرات گسترده و مسالمت آمیز را طی دو روز آینده برگزار خواهند کرد.

فعالان مدنی خاطرنشان کردند که تظاهرات‌ روزهای جمعه وشنبه که همه میدان‌ها و خیابان‌های اطراف آن را پوشانده است، با شعارهای ملی آغاز شد.

تظاهرکنندگان همچنین علیه دخالت‌های خارجی به خصوص دخالت‌های ایران در عراق به شدت شعار داده‌اند.

در صورت عدم پاسخگویی به خواسته های جنبش تظاهرات را در روزهای آینده تشدید خواهند کرد.

در همین حال تظاهرکنندگان ذی قار شعارهایی علیه عادل عبدالمهدی سر دادند. آنها علیه ابقای عبدالمهدی در مقام نخست وزیری و عدم کشف قاتلان تظاهرکنندگان ذی قار از سوی وی شعار دادند.

تظاهر کنندگان همچنین ترور فعالان مدنی توسط شبه نظامیان طرفدار ایران را به شدت محکوم کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید