نماینده مجلس ایران: اگر پشتیبان ولایت فقیه هستیم باید با شکم گرسنه هم رأی بدهیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

یک نماینده مجلس در ایران، با بیان اینکه «قهر با صندوق رأی خواسته دشمنان ایران است»، بیان کرد که «اگر پشتیبان ولایت فقیه هستیم» حتی با «شکم گرسنه» هم باید در انتخابات شرکت کرد.

حوادث پی در پی طی روزهای اخیر در ایران که هر کدام شوکی را به جامعه وارد کرد، سبب شده برای برخی مقامات این کشور این نگرانی ایجاد شود که حضور مردم پای صندوق‌های رای چشمگیر نباشد. در همین حال یک نماینده مجلس ایران نیز از مردم خواسته علیرغم شرایط بد اقتصادی در انتخابات شرکت کنند.

بر اساس گزارش خبرگزاری ایسنا، شنبه 18 ژانویه 2020، سید راضی نوری با بیان اینکه «مردم در شرایط فعلی دغدغه اقتصادی دارند و به کسی رأی می‌دهند که دغدغه اقتصادی داشته باشند»، گفت: «قهر با صندوق رأی خواسته دشمنان ایران است. انقلاب مردم ایران، انقلاب نان و آب نبود. انقلاب ارزش‌ها و اعتقادات بود».

به گفته او «دشمنان» برای هر کشوری که بخواهد به «جایی» برسد، «موانعی» ایجاد می‌کنند.

صادق زیباکلام، استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران نیز پیش از این در گفتگو با اعتمادآنلاین اعلام کرد که در انتخاب مجلس یازدهم رای نمی‌دهد.
او دلیل این تصمیم خود را «مواجهه با اخبار تلخ» که برایش «باورنکردنی» بود، عنوان کرد.

زیباکلام در گفتگوی خود به انتشار اخبار سرکوب خونین اعتراضات آبان ماه مردم ایران، پس از وصل شدن اینترنت اشاره کرد که طی آن تعداد کشته شدگان بر اساس گزارش رویترز 1500 نفر اعلام شد.

این تحلیلگر سیاسی با پیش بینی رد صلاحیت‌های گسترده‌ توسط شورای نگهبان، اعلام کرد که به همین دلیل «مصرانه» بر سر تصمیم «رای ندادن» می‌ماند و قطعا «رای» نمی‌دهد.

راضی نوری با انتقاد از حضور فرزندان مسئولان در خارج از ایران، آن را عاملی دانست که باعث می شود مردم پای صندوق رای نیایند.

او با بیان اینکه «ما انتظار داریم که مردم دید عمیقی داشته باشند و با انتخاب فرد اصلح مجلسی قدرتمند را به وجود آورند»، بیان کرد: «اعتقاد من این است که اگر می‌خواهیم مملکت حفظ شود،‌ باید پشتیبان ولایت‌فقیه باشم. اگر پشتیبان ولایت فقیه هستیم باید با شکم گرسنه هم رأی بدهیم».

گفتنی است، بالاترین میزان رد صلاحیت نمایندگان برای انتخابات مجلس یازدهم روی داده که تاکنون بی‌سابقه بوده است.

شورای نگهبان، صلاحیت 90 نماینده مجلس که نامزد شرکت در انتخابات مجلس یازدهم بودند را رد کرد «علی مطهری، محمود صادقی، طیبه سیاوشی و محمدرضا تابش» از جمله چهره های شاخصی بودند که صلاحیت آنها رد شد.

شورای عالی سیاستگذاری جبهه اصلاح طلبان طی بیانیه‌ای به این اقدام شورای نگهبان اعتراض کرد و آن را باعث افزایش یاس و بی‌اعتمادی دانست که شکاف بین حاکمیت و مردم را تعمیق می‌بخشد.

انتخابات سراسری یازدهمین دوره مجلس ایران قرار است در 21 فوریه 2020 (2 اسفندماه1398) برگزار شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید